Juhani Salokandle teemaõhtu Soome kuldaja klassikute näitusel

12. september 2019

Adamson-Ericu muuseumis on avatud Soome kuldaja klassikute Eero Järnefelti (1863–1937) ja Venny Soldan-Brofeldti (1863–1945) näitus „Külaskäik. Eero Järnefelt ja Venny Soldan-Brofeldt“. Sellega seoses kutsume kõiki neljapäeval, 12. septembril kell 17 näitusega seotud teemaõhtule, kus Tuusula järve kunstnike kogukonda tutvustab Soome  kirjandusteadlane ja tõlkija Juhani Salokannel.

Vestlus toimub eesti keeles.

Eero Järnefelti ja Venny Soldan-Brofeldti töötasid 19. ja 20. sajandi vahetuse paiku Soome kultuuriloos hästituntud Tuusula järve kunstnike kogukonnas Järvenpääl, kus tekkis 1890. aastatel rahvusromantiline kunstnike kogukond. Näitusel eksponeeritavad tööd – värviküllased maastikud, looduslüürika, kunstnike sõpruskonna portreed ja argielu kompositsioonid – kuuluvad Järvenpää Kunstimuuseumi rikkalikku kollektsiooni.

Teemaõhtul osalemine muuseumipiletiga 5/4 €

Juhani Salokannel on  soome kirjanik, tõlkija ja kirjandusteadlane. Aastail 1997–2000 oli ta Soome Instituudi juhataja. Salokannel on soome keelde tõlkinud Ülo TuulikuJaan KaplinskiToomas VindiJaan KrossiLennart MeriEmil TodeViivi LuigeJaak JõerüüdaHasso KrulliUku MasinguTõnu Õnnepalu ja teiste eesti kirjanike loomingut, muuhulgas “Tõde ja õigus“.

Näitus toimub Adamson-Ericu muuseumi ja Järvenpää Kunstimuuseumi laiema koostööprojekti raames ning oktoobris avatakse vastukülaskäiguna Adamson-Ericu loomingu näitus Järvenpää Kunstimuuseumis.

Loe näitusest lähemalt SIIT.