Ville Hännineni ettekanne “The Most beautiful books of 2016: selection of Finnish book design”

14. november 2017, Tartu, Tartu Kõrgema kunstikooli raamatukogu, Tähe 38b

14. novembril kell 15 toimub Tartu Kõrgema Kunstikooli raamatukogus näituse “Soome kauneimad raamatud 2016” raames Ville Hännineni ettekanne: The Most beautiful books of 2016: selection of Finnish book design.

Soome Raamatukunsti Komitee esimees Ville Hänninen esitleb 2016. aasta Soome raamatuparemikku. Näitus on Tartu Kõrgema Kunstikooli raamatukogus avatud kuni 15. detsembrini.

Soome Raamatukunsti Komitee on valinud Soome kauneimaid raamatuid alates 1946. aastast.

Soome Raamatukunsti Komitee andis 2016. aasta kauneima raamatu aunimetuse Hanna Koikkalaineni fotoraamatule „Raja“. Teose kujundaja on Anne-Mari Ahonen. Raamatukunsti kauneima raamatu aunimetuse said lisaks sellele teosele veel 24 raamatut või sarja. Auhind anti ka kaheksale kõige ilusamale raamatukaanele.

Soome Raamatukunsti Komitee eesmärk on aidata kaasa raamatute väärtustamisele raamatukunstiliste tervikutena, kus vorm ja sisu üksteist võimalikult hästi toetavad. Soome komitee sai 2016. aastal kirjastustelt, muuseumitelt, koolidelt ja ühendustelt ning üksikisikutelt hindamiseks 209 raamatut. Soome aasta kauneimad raamatud pannakse välja näitustele nii Soomes kui ka välismaal.

Soome kauneimate raamatute kodulehekülg: http://www.kauneimmatkirjat.fi