Granö loeng: Tuomas Forsberg

28. oktoober 2015, Tartu, TÜ riigiteaduste instituut, Lossi 36

Tampere Ülikooli rahvusvahelise poliitika professor Tuomas Forsbergi avalik loeng: 

Overcoming Memory Conflicts:  
Russia, its Neighbours and the Second World War 

28.oktoobril 2015 kl 16.15 
TÜ riigiteaduste instituut (Lossi 36-214)

Loeng toimub inglise keeles

Professor Tuomas Forsberg arutleb oma loengus selle üle, kuidas ajalugu ja mälu mõjutavad tänaseid riikidevahelisi suhteid ning pakub välja vabandamise ja andestamise mudelid, mis võiksid viia leppimiseni. Selle põhjal analüüsitakse ettekandes Teist maailmasõda puudutavat ajaloolist mälu Venemaa ja tema kolme läänenaabri – Soome, Eesti ja Poola – suhetes. 

Tuomas Forsberg

Tuomas Forsberg

Tuomas Forsberg on alates 2008. aastast olnud Tampere ülikooli rahvusvahelise poliitika professor. Enne seda ta on töötanud ka Helsingi ülikooli riigiteaduse õppetoolis professorina. Forsbergi uurimishuvideks on rahvusvahelise poliitika ja välispoliitika teooria, rahu ja konfliktide uurimus, minevikukontroll, Euroopa turvalisus, Euroopa liidu välis- ja julgeolekupoliitika, Saksamaa välispoliitika, Soome välispoliitika, põhjamaine koostöö ning Venemaa.

Forsberg on uurinud muu hulgas Euroopa Liidu ja Venemaa vahelisi suhteid ning Soome ja Rootsi positsiooni Euroopa Liidus, territooriumitülisid, konfliktide vahendamist, globaalse tõekomisjoni võimalusi ning külma sõja lõppemist ja suurriikide vahelisi suhteid.  Viimasel ajal on Forsberg osalenud muuhulgas Venemaa välispoliitika uurimusega seotud projektides.

Forsberg valiti Soome Teadusakadeemia (Suomalainen Tiedeakatemia) liikmeks aastal 2012.

Lisainfo: 
Kadri Kaljurand, kadri.kaljurand@finst.ee, 7427319

Professor Andres Kasekamp, TÜ riigiteaduste instituut, andres.kasekamp@ut.ee

 

Granö loengusari

Koostöös Soome Instituudiga kutsuvad Tartu Ülikooli teaduskonnad endale külla Soome tippteadlasi, kes peavad avaliku loengu. Loengud toimuvad koostöös Turu ülikooli ja Tartu ülikooli Granö-keskusega. Sarja eesmärgiks on luua uusi suhteid Eesti ja Soome teadlaste vahel.

Rohkem infot ning toimunud loengute salvestused leiad SIIT