Granö loeng: Timo Myllyntaus

3. detsember 2015, Tartu, Tartu Ülikool, Jakobi 2-230

Turu Ülikooli Soome ajaloo professori Timo Myllyntausi avalik loeng:

A gap, a step or a subtle difference?
Comparison of living standards between Estonia and Finland, 1900–1939.

3. detsembril 2015 kell 10.15
TÜ ajaloo ja arheoloogia instituut (Jakobi 2-230)

Loeng toimub inglise keeles

The Estonians and Finns are not only close neighbours, but surprisingly many similarities have been characteristic of their history. Nevertheless, public discussion has frequently been focused on differences between these nations. During the past decades on the both sides of the Gulf of Finland, a lot of attention has been paid on comparing living standards of these nations. The lecture examines standards of living in one of the most debated periods, during four decadess200_timo.myllyntaus before the Second World War when both nations experienced substantial societal upheavals but also periods of economic development.

Majandusajaloolane Timo Myllyntaus on alates 2003. aastast töötanud Soome ajaloo professorina Turu ülikoolis. Ta on uurinud Soome ja Eesti industrialiseerimist, energiamajandust ja palkade arengut 19. ja 20. sajandil. Myllyntaus on avaldanud palju uurimusi ka tehnoloogia ajaloost ja töötab rahvusvahelise tehnoloogia ajaloo organisatsiooni, ICOHTECi, presidendina.

Lisainfo:

Kadri Kaljurand, kadri.kaljurand@finst.ee, 7427319

 

Granö loengusari

Koostöös Soome Instituudiga kutsuvad Tartu Ülikooli teaduskonnad endale külla Soome tippteadlasi, kes peavad avaliku loengu. Loengud toimuvad koostöös Turu ülikooli ja Tartu ülikooli Granö-keskusega. Sarja eesmärgiks on luua uusi suhteid Eesti ja Soome teadlaste vahel.

Rohkem infot ning toimunud loengute salvestused leiad SIIT