Granö loeng: Esko Ukkonen

24. aprill 2017, Tartu, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut (J. Liivi 2-111)

Helsingi Ülikooli arvutiteaduse professori ja Eesti Teaduste Akadeemia liikme Esko Ukkoneni avalik loeng

The Era of Algorithms

toimub esmaspäeval, 24. aprillil algusega kell 16.15 Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudis (J. Liivi 2-111).

Loeng on inglise keeles.

Algorithm is a word that nowadays frequently occurs in public media. Indeed, algorithms and programming are everywhere, they are already included in elementary school education, and computing has become a public utility. But what is an algorithm? What can algorithms achieve and what are their limitations? The talk will survey past developments on algorithms and algorithmic thinking as well as discuss their future potential.

Professor Esko Ukkoneni võib nimetada arvutiteaduse ja eelkõige algoritmide alase uurimustöö teerajajaks Soomes. Aastal 2015 valiti Ukkonen Eesti Teaduste Akadeemia välisliikmeks ning ta on oma karjääri jooksul töötanud välisteadlasena paljude välismaa ülikoolide juures. Ukkonen oli aastatuhande vahetusel üks Helsingi Ülikooli ja Aalto Ülikooli ühise Infotehnoloogia instituudi HIIT kaasasutajatest. 

 

Lisainfo:
Kadri Kaljurand
kadri.kaljurand@finst.ee
tel. +372 56 668 470

 

Granö loengusari

Koostöös Soome Instituudiga kutsuvad Tartu Ülikooli teaduskonnad endale külla Soome tippteadlasi, kes peavad avaliku loengu. Loengud toimuvad koostöös Turu ülikooli ja Tartu ülikooli Granö-keskusega. Sarja eesmärgiks on luua uusi suhteid Eesti ja Soome teadlaste vahel.

 

Rohkem infot ning toimunud loengute salvestused leiad SIIT