Aamu Song ja Johan Olin Disainiööl

28. september 2013, Tallinn
Aamu ja Johan istumas enda valmistatud skulptuuril "Sounds of Sea". Auckland, Uus-Meremaa.

Aamu ja Johan istumas enda valmistatud skulptuuril “Sounds of Sea”. Auckland, Uus-Meremaa.

Aamu Songi & Johan Olini loeng: “IN GOOD COMPANY”

Aeg: 28.09 kell 18.00
Koht: Disainiöö telk (Tartu mnt 1)

Ürituse koduleht: www.disainioo.ee 
Disainerite kodulehtwww.com-pa-ny.com

Disainerid avavad loengul oma seniste projektide telgitaguseid ja räägivad koostööst traditsiooniliste tootjatega. Õhtul kuuleb projektidest Secrets of Finland, Secrets of Korea, Secrets of Belgium ja Secrets of Russia ja veidi ka tulevasest Secrets of Estoniast.

 
COMPANY (ingl. keeles nii ‘firma’ kui ka ‘seltskond’) 
 
Kolm on kari, aga kaks on tõepoolest “COMPANY”.
COMPANY on Aamu Songi&Juhan Olini disainifirma, mis asub Helsingis. Nad töötavad nii kunstnike, disainerite kui ka produtsentidena ja peavad Helsingis poodi nimega Salakauppa. 
 
SALAKAUPPA
 
Sala tähendab Soome keeles sama mis eesti keeleski ja kauppa on kauplus.
Kõik tooted on sündinud COMPANY ekskursioonide tulemusena väga huvitavatesse, ka vana-aegsetesse tehastesse üle Soome ja maailma.
 
COMPANY disain põhineb iga tehase lool ja funktsioonil. See ongi nende saladus.
 
DISAINERID Aamu Song & Johan Olin
 
Kaks Helsingi disainerit, kelle ettevõtte nimi on COMPANY. Neid võlub erinevate riikide traditsiooniline tootmisprotsess, kasutatavad traditsioonilised materjalid ja käsitöö. Nad on saanud kõrvalt jälgid ja õppida tuntud meistritelt ja omalt poolt anda uuenduslikku perspektiivi traditsioonilistele toodetele ja materjalikasutusele. Varasemalt on nad sarnaste projektidega töötanud traditsiooniliste meistrite ja tootjatega Soomes, Belgias, Lõuna-Koreas ja viimati Venemaal. 
 
Projektide tulemusena on sündinud terve hulk tooteid, mis on müügil nende kaupluses Helsingis ja mida leidub ka valitud edasimüüjate kauplustes Euroopas. 
 
Varasemad projektid: