Hirmud ühendavad inimesi, ületades sotsiaalseid klasse. „Pelko/Fear“ liigub detailsest üldiseks, kohalikust globaalseks, väikesest suureks. Me räägime isiklikest ja lokaalsetest hirmudest, mis muutuvad üldiseks ja globaalseks – vähemalt mõttetasandil. Isiklikud hirmud on universaalsed. Me küsime, mida ma kardan? Mida jätan tegemata, kuna kardan? Hirm tapab uudishimu ja piirab elu. Kas me vaatame mujale ja miks?

Kas ma julgen kellelegi silma vaadata, kas ma julgen vastu astuda probleemile, endale, teistele? Teisest küljest – hirm kaitseb meid ja muudab elu turvalisemaks. Kes kasutab hirme ära, kes hirmutab ja miks? Millal tekitab turvalisuse loomine hirmu?

Nii küsivad endilt ja publikult soome loojad Juha Valkeapää ja Taito Hoffrén. Vastuseid jagavad 2. oktoobrist alates Tallinnasm Kanuti gildi SAALIS. Täpsemad etenduste ajad leiad Kanuti Gildi kodulehelt.

Juha Valkeapää on vokaal- ja etenduskunstnik Helsingist. Magistrikraadiga teatriteaduses ja ungari keeles on ta kunstnikuna iseõppija. Oma 25-aastase karjääri jooksul on ta nii üksi kui erinevates grupeeringutes loonud lavastusi, installatsioone, raadioteoseid ja helimaastikke, mida on esitatud mitmel pool Soomes ja ka rahvusvaheliselt. 2014. aastast on Valkeapää etenduskunstide maja Mad House Helsinki üks vedajatest.

Taito Hoffrén on laulja, interpreet ja helilooja ning õppinud Sibeliuse Akadeemia folkmuusika osakonnas. Töötanud teatris nii helilooja kui helikunstnikuna, kirjutab ta hetkel doktoritööd runolaulust Helsingi Kunstiülikoolis. Lisaks tegutseb Hoffrén heliinsenerina ja on oma plaadifirma “Äänia” alt välja andnud rohkem kui 30 Soome ja maailmamuusika kogumikku. Aastatel 2006-2015 oli ta Sommelo Ethno muusikafestivali kunstiline juht. Ta elab Pukkilas.

Valkeapää ja Hoffrén on varem koos töötanud projektides: “Wooden Guy” (2016), “Ten journeys to a place where nothing happens” (2010-14), “Male Spaces” (2006-08), “Vocal theatre Iki-Turso” (1999-) ja “Kalevala” (1997-1999).

VAATA KA: