Tere, sõber!

Kirjutan Sulle sel korral veidi isiklikuma kirja. Sest usun, et oled minuga nõus, kui ütlen, et aasta lõpus oleme me ju kõik veidi teistmoodi meeleolus. No just! Minu jaoks on eriline see ootus, mis maad katab ja südameid seob. See imeline, sõnul seletamatu ootus, mis algab koos jõulukuuga, kuid saab hoo sisse alles detsembrikuu esimesel nädalal. Päeval, mil Soome tähistab iseseisvuspäeva!
Eestiski saab sellest erilisest päevast osa ning aimu. Nii kutsun ma Sind täna, 4. detsembril Tartusse, kus ülikooli aulas annab tasuta kontserdi võrratu pianist Ossi Tanner. Või kui sulle meeldib jenkat tantsida, siis ootan Sind reedel, 6. detsembril kell 12 jällegi Tartus, raekoja platsil, kus kõlab üllatuslik kellamäng.
Kõige lõpuks avaldan ma Sulle, hea sõber, ühe suure saladuse. Ma nimelt kirjutasin jõuluvanale kirja ja palusin endale midagi, millest juba väga ammu olen unistanud. Rääkisin talle, et soovin sel aastal üle kõige uut kodulehte ja just äsja sain päkapikkudelt sõnumi, et jõuluvana on mu kirja läbi lugenud …
Oh, ma olen nii põnevil! Sa ju mõistad mind? Kui tõesti on nii, siis avaldan ma Sulle veel ühe saladuse: ka Sina saad jõuluvanale kirja saata. Minu kaudu, sest heategu läheb alati ringlema. Nii lubasin Soome postipäkapikke aidata ning juba laupäeval, 7. detsembril kell 15 on selleks võimalus minu pealinna-kontoris, Tallinnas, Harju 1. Või kui sa siia ei jõua, siis lippa Tartus minu raamatukogust läbi, kus Korvatunturiga saab otseühendust luua 13. detsembrini.
Usu, Sa ei kahetse! Sest selles kõiges on jõuluootust ja -meeleolu, mida mujalt ei leia.

Ikka Sinu lemmik