Üheksanda märtsi tegevuskunsti festival toimub laupäeval 11. märtsil algusega kell 18:00 aadressil Vana-Kalamaja 46, Tallinn. Muuhulgas põnevaid soome külalisi võõrustava festivali näitused jäävad avatuks kuni 02.04.2023.

FESTIVALI KAVA:

– Taave Tuutma kuraatornäitus “Kadunud kunst” galeriides Metropol Kapp ja Metropol Trepp
Protsendikunsti konkursside jaoks loodud objektid või nende kavandid on tihti väga spetsiifilised ja võitjaks mitte osutunud taiesed lähevad suurema auditooriumi jaoks kaduma. Kuid annavad hea ettekujutuse kunsti hetkesuundadest. Näitamisele tulevad tuntud ja vähem tuntud kunstnike ideed, mis on konkurssidel millegipärast võiduta jäänud.

– Õie Holmi isiknäitus “Kaine tripp” galeriis Metropol 6 m2
Need kes on tarbinud psühhotroopseid aineid, teavad kuidas need mõjutavad meie taju, mõtlemist, käitumist ning emotsioone. Sa märkad asju, ümbritsev keskkond ärkab ellu, väänleb ja hingab. See kogemus jääb ka kaineks saades ja paneb rohkem mõistma, kui oluline on hinnata väikseid asju.

– Indrek Miku juhitud muusikaline kollektiiv Makiga ja Makita

– Käpiknukuteater “Käpardid” etendus “Suvekon”
Lihtne valesti arusaamine võib viia suurte avastusteni ja muuta kogu maailma. Kõik mis on lihtne võib osutuda geniaalseks ja vastupidi. Võimatu võib osutuda võimalikuks.

– Soome kogenud performance’i-kunstnikud Maija Kivi ja Meri Hietala

– Norra tegevuskunstnikud Tanja Silvestrini ja Victoria Løvheim on koos teinud hulgaliselt mängulisi etteasteid. Seekordsel festivalil esitlevad nad oma uut teost, mis koosneb elektroonilisest muusikast, elavast laulust ja kohevatest kostüümidest.

– Kuolio ja Kaarina Patteri on elektroonilise ja performatiivse muusika duo Helsingist, Soomest. Nende helid ja laulud pärinevad hägusatest alateadvuse vetest.

– salapärase koostisega kollektiiv Toores Õlu. Kunagi ei tea, kas hakkab mõnusasti pähe või võtab põhja alt…

– Riitta Tuli Kylään on neljaliikmeline punkbänd Soomest. Nende laulud on sündinud noorte naiste vajadusest lasta välja pask, hullus ja frustratsioon. Riitta on ligane ja korratu ning kaitseklaas lava ja publiku vahel puudub.

Festivali idee algataja Taave Tuutma:
„Kallid kunstihuvilised, seekordse festivali pealkirjaks on “KEHAKULTUUR”. Kuidas on juhtunud, et selline tööstusharu nagu sport, on kultuurimaastikul üha suuremat rolli mängima tõusnud? Muusika- ja kinotegijad võistlevad juba ammu. Nüüd on kord kujutava kunsti kätte jõudnud – protsendikunsti konkurssidel osalemine on võtmas rahvusspordi mõõtmeid. Kuid kõiges, kus on mängus konkurents tulevad mängu ka pahupooled. Kohtunike kompetentsus, võistlustingimuste kallutatus ja vajakajäämised teostuse kvaliteedis on uued teemad kunstiringkondades. Mida saaks paremini teha ja millised on võimalikud kitsaskohad? Tuleb võistelda ja kohaneda. Olete oodatud!”

Galerii Metropol asub aadressil Vana-Kalamaja 46, Tallinn. Juhime tähelepanu, et Vana-Kalamaja tänaval käivad suuremahulised kaevetööd. Avamise järgselt näituste vaatamiseks helistage uksekella või veelgi parem, leppige külastus kokku helistades numbritele 5217649 või 53750662. Või saatke eelnevalt sõnum sotsiaalmeedias.

Järjepidevalt alates aastast 1998 toimuvat festivali toetavad Eesti Kultuurkapital ja Soome Instituut Eestis.
FB→ Metropol galerii
IG → metropolkapp
noba.ac/et/galerii/galerii-metropol-6m2-metropol-kapp/