Eelmisel sügisel valmis Tartu Sõpruse silla all Tartu ja Tampere noorte koostöös 500 m2 suurune seinamaaling. Nüüd pakub Soome Instituut Tartu noortele võimalust katsetada, kuidas füüsiline tänavakunstiteos saab uusi väljundeid liitreaalsuse maailmas. Selleks korraldame tasuta koolituse, mis koosneb neljast töötoast kuni 19 aastastele noortele. Kursuse tulemusena valmib üks või rohkem virtuaalset teost, mille lähtepunktiks on tänavakunstiteos.

Tööriistadeks on 3D-graafika programm Blender sisu loomiseks liitreaalsusele ning Mobi Labi liitreaalsuse lahendus Reality Maker liitreaalsuse kogemuse ehitamiseks füüsilisse asukohta. Pärast koolitust on Reality Makeriga loodud liitreaalsuse kogemust võimalik avastada ka kõigil teistel huvilistel.

Töötubades on olemas kõik õppimise jaoks vajalikud vahendid ning varasem kogemus ei ole vajalik. Pauside ajal pakume suupisteid. Kursusele mahub kuni 10 noort eelregistreerimise järjekorras.

Koolituse korraldab Soome Instituut koostöös Mobi Labi ja Tartu Kunstikooliga. Koolitus on osa projektist DIGGILOO – Digital Cultural Production from Youth to Youth.

AJAKAVA

Kursus toimub aprillis Tartus kahel argiõhtul ja kahel koolivaheaja päeval. Eeldame, et osaleja saab osaleda igal korral.

17.04 kl 16−18 Mobi Labi Tartu kontoris, aadressil Akadeemia 3, juhendaja Allan Valm.

Mis on liitreaalsus? Millised on liitreaalsuse tehnoloogia erinevad kasutusjuhud Mobi Labi kogemusel? Liitreaalsuse lahenduse Reality Makeri tutvustus koos live demoga. Küsimused ja vastused.

18.04 kl 16−18 Sõpruse silla all (lõunapoolne ots, Turu 22 ) ja aadressil Kastani 42 (uks nr 3, 1. korrus), juhendaja 3-D kunstnik Gris Reinesberg.

Tutvumine Sõpruse silla tänavakunstiteosega ja inspiratsiooni kogumine, tutvumine Blenderi programmiga.

24.04 kl 11−14.30 aadressil Kastani 42 (uks nr 3, 1. korrus), juhendaja 3D kunstnik Gris Reinesberg.

Ideede elluviimine Blenderis.

25.04 kl 11−14.30 aadressil Kastani 42 (uks nr 3, 1. korrus), juhendaja 3D kunstnik Gris Reinesberg.

Blenderi tööga jätkamine, tööde tulemused ja nende laadimine Reality Makerisse.

Eelregistreerimine hiljemalt 13.04 aadressil gris.reinesberg@tartukunstikool.ee, tel. 5140302.