Tallinn Music Weekil astub tänavu üles tervelt 11 põnevat Soome artisti. Tihedas programmis orienteerumiseks ja valiku tegemise hõlbustamiseks anname nende kohta lühikese ülevaate.

 

Neljapäev 30.9

Ulla Pirttijärvi & Ulda

19.00, Fenno-Ugria õhtu
Ulla Pirttijärvi & Ulda on aastal 2009 ühe prominentseima saami muusiku Ulla Pirtijärvi-Länsmani poolt rajatud kollektiiv. Nad mängivad modernset saami muusikat, mille juured on küll traditsioonilises joigumises. Nende etteasted aitavad välja tuua kõike rikkalikku ja maagilist, mis joigu olemuses peitub. Ansambel on esinenud mitmetes eri Euroopa riikides ja Põhja-Ameerikas. Lisainfo (link TMW kodulehele).

Vimma

22.00, Fenno-Ugria õhtu
Progressiivne folk parema tuleviku nimel! Selles Soome rahvapärandi hingust sisaldavas art-pop kollektiivis segunevad igavikulised meloodiad noorte Helsingi artistide muljetega meie rahutust kaasaegsest maailmast. VIMMA loob kujuteldavaid utoopiaid ja äratab oma publiku, et kutsuda esile kestlikuma maailmani viivaid muutusi. Viiulite ja saksofoni ühispajatused juhivad kuulajat läbi filmilike radade otse progeroki ettearvamatu padriku õrna vaikuseni. Lisainfo (link TMW kodulehele).

 

Reede 1.10

Boar

19.00, BlowUp Festivali lava
Boari muusika on kui püreesupp, mis on kokku keedetud haigest mürast, kõhuhappe-sludge’ist ja kummituslikust doomist, kuhu on juurde segatud ka depressiivset psühhedeeliahullust. Kiidetud olgu Michael Gira. Kiidetud olgu Iommi. Kiidetud olgu Syd Barrett. Lisainfo (link TMW kodulehele).

Suzi Sabotage

20.00, BlowUp Festivali lava
Suzi Sabotage on Helsingi tumeda coldwave’i artist. Ta on tegutsenud ansamblites Masquerade ja Virgin in Veil ning tegi oma soolokarjääriga algust aastal 2017. Mullu ilmunud singlid „Persona Non Grata”, „They Can’t Breathe” ja „Frenzy” kehastasid tema loomingus pööret senisest veelgi tumedamatesse sfääridesse. 2021. aasta maikuus ilmus seda suunda häälekalt väljendav debüütalbum „Postmodern Dystopia”. Lisainfo (link TMW kodulehele).

Viimeiset

21.00, BlowUp Festivali lava
Helsingi duo Viimeiset kasutab rusuvaid kitarrikõlasid, lõikavat müra, tümitavaid trumme ja sooje sündisaunde, et luua mureneva maailma taustamuusikat. Neile iseomases helilipidlis võib täheldada postpungi, hardcore-pungi ja eksperimentaalse elektroonilise muusika mõjutusi. Kontsertideks paisub Viimeiset neljaliikmeliseks, et oma apokalüptilist rünnakut võimsamalt ja dünaamilisemalt sooritada. Lisainfo (link TMW kodulehele).

Besra

22.30, Metal lava
Soome ekstreem-metali ühe juhtfiguuri Johannes Nygårdi nägemusest aastal 2014 sündinud post-metali viisik asetab hevi atmosfäärilistele heliväljadele progerütmide vahele seiklema, pälvides võrdlusi selliste skene raskekaallastega nagu Cult of Luna, Breach, Burst ja Pelican. 2018. aastal ilmus Temple Of Torturous leibli alt grupi debüütalbum „Anhedonia” ja mullu nägi ilmavalgust nende seni viimane singel „Unsullied”. Besra liikmed on varasemalt tuntud kooslustest nagu Callisto, Cassie, Yleislakko, Rites of the Youth ja While I’m Alive. Lisainfo (link TMW kodulehele).

Antti Paalanen

23.00, ETK folgi õhtu
Soome akordionimängija Antti Paalanen, kel õigustatult hüüdnimeks The Madman (tõlkes “sõge mees”), väänab oma pillist välja Soome pärimusmuusikast sikutatud pööraseid helisid ning on võimeline oma heausklikku publikut ühtaegu võrgutama ja surmani hirmutama. Leivanumbreiks Soome surmametali kõrimöirged ja punginihilistidelt näpatud pungissilmi jõllitamine, ei või kunagi kindel olla, kas tal on plaanis sind oma esinemisega paigale naelutada või hoopis su veel vaevu tuksuv süda rinnaõõnest välja rebida ja toorelt alla kugistada. Lisainfo (link TMW kodulehele).

Demonic Death Judge

23.00, BlowUp Festivali lava
Tättä on Slutke. Lisainfo (link TMW kodulehele).

 

Laupäev 2.10

Ánnámáret 

23.00, Folktroonika lava
Ánnámáret on saami muusik Anna Näkkäläjärvi-Länsman, kes elab ja töötab Soomes Nuorgami külas. Pärast Helsingi Kunstiülikooli Sibeliuse akadeemia lõpetamist on ta tegutsenud professionaalse muusikuna Lapimaal. Lisainfo (link TMW kodulehele).

Kaukolampi

00.00, BlowUp Festivali lava
Soome elektroonikaskene teerajajast Timo Kaukolampi sai algselt tuntuks eksperimentaalmuusika gruppides Larry and the Lefthanded ja Op:l Bastards ning spirituaalse kosmoseroki “anti-bändis” K-X-P. 2017. aastal välja oma täispika soolodebüüdi ning on aegade jooksul loonud muusikat nii filmidele, telesarjadele kui ka kaasaegse tantsu etendustele. Valmistuge etteasteks täis taevalikku ja kosmilist ambienti, sügavaid rütme, kajas ja müra ning rabavaid visuaallahendusi. Lisainfo (link TMW kodulehele).

Jukka Hätinen

01.00, BlowUp Festivali lava
DJ Jukka Hätinen sõidab Tallinna, kaasas kotitäis parimat kraami Soomest. Parim kraam Jukka moodi on põrandaalused rariteedid ja värsked leftfield saundid ambiendist Alpo Myllerini. Lisainfo (link TMW kodulehele).