PoCo asutaja Linnar Viik.

Lühikese ajaga orbiidile lennanud ja sinna kindlalt pöörlema jäänud PoCo on popkunsti muuseum Tallinnas Rotermanni kvartalis, kus on esindatud maailma popkunsti suurimad staarid, popkunsti ikoonid minevikust, olevikust ja tulevikust. Warhol, Banksy, Koons, Lichtenstein, Haring ja Hirst. Hockney, Basquiat, Kusama… Kõige lähem popkunstile keskendunud muuseum on Berliinis, kusagilt lähemalt teist sellist ei leia.

Teiste kõrval saab näha tänapäeva popkunsti tähti Soomest, keda on harva näha kodumaal, sest välismaal on nad muutunud juba legendiks.

PoCo on Soome pop- ja tehisintellekti artistidesse tugevalt panustanud. Kogudesse kuuluvad juba rahvusvaheliselt tuntud Roope Rainisto, EGSi ja Ismo Kajanderi teosed ning väljapanek uueneb pidevalt.

Väga värske uudis on PoCo eksklusiivne koostööleping Soome Rahvusgaleriiga. Nende virtuaalne Hugo Simbergi näitus saab esmaesitluse Tallinnas – mitte Helsingis – sest PoCo-l on just selleks sobivad ruumid ja valmisolek. Hugo Simberg (1873–1917) on Soome üks olulisemaid ja tuntumaid kunstnikke, kelle maal “Haavatud ingel” on soomlaste armastatuim kunstiteos – see kogus 2006. aastal Ateneumi korraldatud hääletusel enim hääli. Virtuaalnäitus, kus Hugo Simbergi teosed on vaataja ümber ja silmis, avatakse novembril keskel.

Veelgi varem, juba 26. oktoobril avaneb rahvusvaheliselt tuntud ja hinnatud AI-kunstniku Roope Rainisto kureeritud AI-kunstiprojekt PoCo videokunsti ruumis. 

EGS on Soome rahvusvaheliselt tuntuim grafitikunstnik, kes on jätnud oma maamärke ka nelja Eesti piirkonda, osa neist väga kõrvalistes ja rasketes kohtades. Nagu Soomes, nii ka Eestis käivad fännid neid kohalike imestuseks otsimas.