Soome muusika päeva tähistatakse suure helilooja Jean Sibeliuse sünnipäeval 8. detsembril. Soome Siseministeerium andis lipu heiskamise soovituse 2005. aastal ja alates 2011. aastast on 8. detsember Jean Sibeliusele ja Soome muusikale pühendatud rahvuslik lipupäev Soomes.

Jean Sibelius (Johan Julius Christian Sibelius, 8. detsember 1865 Hämeenlinna – 20. september 1957 Järvenpää) on Soome rahvushelilooja, kelle muusikal on olnud tähtis roll Soome rahvusliku identiteedi kujundamisel.

Sibelius sündis rootsi keelt rääkivas peres Hämeenlinnas. Kuigi teda kutsuti perekonnaringis Janneks, hakkas ta õpinguaastail kasutama oma nime prantsuspärast varianti Jean.

Viljaka helilooja loomingu keskmeks on seitse sümfooniat, ent lisaks sümfooniatele leidub Sibeliuse loomingus ka muid vorme: sümfooniline poeem “Finlandia”, orkestripala “Kurb valss” (“Valse triste”) näidendist “Kuolema”, viiulikontsert ja süidid “Karelia” ja “Lemminkäinen” (sealhulgas “Toonela luik”). Lisaks hulk eeposest “Kalevala” inspireeritud teoseid, üle 100 pala vokaalile ja klaverile, muusikat näidenditele ja vabamüürlaste rituaalset muusikat. 

Kõigi aegade suurima soomlase valimisel 2004. aastal sai Sibelius 8. koha. Alates 1974. aastast on Jean ja Aino Sibeliuse kodus Järvenpääl Tuusula järve ääres avatud muuseum, mis kannab abikaasa järgi nime Ainola.

Li Taiga kunstnikunägemus Jean Sibeliusest.