Kalle Niinikangas.

Tartu rahvusvahelisel kirjandusfestivalil Prima Vista (8.-11.2019) esindavad tänavu Soome kirjandust luuletaja ja kirjanik Kalle Niinikangas ja peamiselt lasteraamatute autorina tuntuks saanud soomerootsi kirjanik Karin Erlandsson.

Kalle Niinikangas (1973)

esineb 8. mail kell 17.00 Soome Instituudi raamatukogus Tartus (Ülikooli 11). Helsingi lähedal Vantaas elava Niinikangase loomingu hulka kuulub viis luulekogu, millest viimane kannab nime “Tere tulemast Mongooliasse” (2018) ning räägib Downi sündroomiga lapsest ja isadusest. Tema luulele on iseloomulik see, et ta käsitleb isegi väga raskeid ja tõsiseid teemasid ilustamata ja huumori kaudu. Eestikeelsele lugejale kogumikust „8+8. Eesti ja Soome luulet“ (2013) tuttava Niinikangase looming kõlab üritusel nii soome kui ka eesti keeles. Külalisega vestleb ja vestlust tõlgib Heidi Iivari. Vt lisainfot siit.

Karin Erlandsson

Soome Instituudi üritustesarja “Soomerootsi kevad” raames Tartusse saabuva

Karin Erlandssoni (1978)

mõtteid saab kuulata 9. mail kell 13.30 Tartu Linnaraamatukogu saalis (Kompanii 3). Soomes, Pohjanmaa maakonnas Uusikaarlepyy linnas sündinud ja nüüdseks juba aastaid koos perega Ahvenamaal elav Erlandsson esitleb festivalil oma esimest värskelt eesti keeles ilmunud teost „Pärlipüüdja. Legend Silmaterast“. Igatsusest, ihkamisest ja sõprusest rääkiv muinasjutt viib lugeja salapärastesse meresügavustesse, kus laulavad pärlid, elavad riiukrabid, kuldsabad ja ohtlikud rooshaid. Eelkõige on raamat mõeldud lastele ja noortele, aga filosoofilise tasandi ja kaasahaarava stiili tõttu sobib see kindlasti lugemiseks ka täiskasvanutele. Teos on võitnud nii kirjastuse Schildts & Söderströms lasteromaanivõistluse ”Berättelsen är bäst!” kui ka Runeberg Junior kirjandusauhinna. Rootsi keeles kirjutavat autorit intervjueerib tõlkija Kadri Okas. Vestlus on rootsi keeles, järeltõlkega eesti keelde. NB! Kohapeal on võimalik Karin Erlandssoni teost “Pärlipüüdja. Legend Silmaterast“ kirjastuse hinnaga soetada. Vt lisainfot siit.

Vaata kogu festivali programmi Prima Vista kodulehelt.