Soome juubeliaasta peasündmust Eestis toetasid paljud ettevõtted

Enam kui pool Soome 100 kontserdi rahastusest on tulnud erasektorilt. Kontserdi suurtoetajad on Atoy ja Eckerö Line.

Soome Instituudi korraldatud suurkontsert toimus laupäeval, 10. juunil Vabaduse väljakul. Enam kui tunniajase kava jooksul seisid publiku ees nii Soome kui ka Eesti tuntuimad rokk- ja popmuusikud.

Soome kultuuriekspordi puhul on niivõrd suur sponsorlus erasektori poolt pigem erand kui reegel, kuid juubeliaasta on koondanud rekordilise arvu eratoetajaid. Lisaks ettevõtetele Atoy ja Eckerö Line toetavad kontserti ka HKScan, Prisma, Fortum, OP-pank ja Seesam kindlustus, Fazer, advokaadibüroo Sorainen ja Original Sokos Hotel Viru.

“Atoy on 87-aastane Soome perefirma. Soovime tutvustada Soomet Eestis, toetades sel viisil veelgi enam Soome ettevõtete rahvusvahelist arengut ja laienemist,” ütleb Atoy tegevjuht Jussi Huhtanen.

”Soome juubel tänavu ja Eesti sünnipäev järgmisel aastal on meie jaoks tähtsad sündmused;“ rõõmustab Eckerö Line-i müügijuht Peep Siinmaa. „Eckerö Line ühendab Eestit ja Soomet iga päev, seetõttu oli ka sellel ainulaadsel Soome 100 sündmusel kaasa löömine meie jaoks loomulik viis neid kaht tähtpäeva koos tähistada.

Soome Instituudi juhataja Anu Laitila tõdeb, et juubeliaasta on suurepärane lähtekoht suursündmuse korraldamiseks. Koostöö erasektoriga on avanud instituudi jaoks mitmeid uusi võimalusi. Loodetavasti innustab meie näide aktiivsemat avaliku ja erasektori vahelist koostööd ka tulevikus,” lisab Laitila.

Soome 100 suurkontserdil esitasid mõlema maa artistid koos teineteise laule. Lavale astusid Tõnis Mägi, Villu Tamme, Lenna ja paljud teised Eesti tähed, kellega koos musitseerisid Saara Aalto, Scandinavian Music Group ning teised tuntud Soome tähed.

Lisaks kontserdiprogrammile korraldas Soome Instituut näituse “100 Soome asja”. Näitust eksponeeritakse aasta jooksul viie riigi muuseumides. Ka see projekt on rahastatud 60% ulatuses erinevate Soome sihtasutuste poolt.