Neljapäeval, 3. detsembril kell 18 toimub Tartu Ülikooli aulas traditsiooniline Soome iseseisvuspäeva pidulik kontsertaktus. Tänavuse peokõne peab põhjanaabrite juures väga armastatud luuletaja Heli Laaksonen, kel on tihedad sidemed ka Eestiga.

Heli Laaksonen on praegu üks Soome tuntumaid ja armastatumaid kirjanikke. Ta on vallutanud publiku nii luuletaja kui ka esinejana. Hariduselt on Heli Laaksonen soome filoloog, kes on õppinud ka Tartu Ülikoolis. Just seal sai ta eesti luuletajailt inspiratsiooni murdeluule kirjutamiseks. Aastal 2000 andis ta koos võro luuletaja Jan Rahmaniga välja raamatu „Maapuupäiv“, mis müüdi välkkiirelt läbi.

Soomes ulatuvad tema raamatute tiraažid kümnete tuhandeteni ning näiteks Heli murdekeelne audioraamat “Jänes pussis” oli esimene luulesalvestis, mida Soomes üle 15 000 eksemplari müüdi.

Soome Vabariigi 98. aastapäeva aktus ja kontsert toimuvad neljapäeval, 3. detsembril 2015 kell 18
Tartu Ülikooli aulas. Esinevad Ida-Vantaa ja Estrada Muusikakooli ansambel Musikantit ning vokaalansambel Keinu.

Soome iseseisvuspäev on pühapäeval, 6. detsembril. Traditsiooniliselt tähistatakse Soome iseseisvuspäeva Tartus erinevate sündmustega, mida korraldavad kohalikud  Soome organisatsioonid ja eestlastest Soome sõbrad.

Soome Vabariigi 98. aastapäeva sündmuste peakorraldaja: Soome Instituut

Kaaskorraldajad: Tampere Maja, Eesti Ingerisoomlaste Liit, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Tartu Soome Kool, Tartu Soome Selts, Soome Suursaatkond, TÜ soome-ugri osakond ja üliõpilasühing Fraternitas Fennica.