6. detsembril on Soome iseseisvuspäev. Sellega seoses toimub mitmel pool Eestis Soome kultuuri tutvustavaid sündmusi ning huvilistel on võimalik osa saada Soome tippartistide etteastetest.

5.12

Pärnu keskraamatukogu suures saalis linastub Soome režissööri Mika Kaurismäki film “Vennakesed” (Veljekset). Sissepääs kõigile tasuta. Vaata lähemalt siit.

6. 12

Neljapäeva hommikul kell 10 toimub Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus jumalateenistus. Pärast teenistust minnakse üheskoos Metsakalmistule, et asetada pärjad soomepoiste mälestussambale.

Kell 12 tähistatakse Soome iseseisvuspäeva Tartu raekoja platsil. Raekoja kellad mängivad J. Sibeliuse „Finlandiat“. Toimub ühislaulmine koos VALOA-rühma muusikutega ja kuuma jooki pakub Soome aukonsulaat.

Õhtul toimub Pärnus üks ja Tallinnas kaks kontserti, kus saab nautida silmapaistvate muusikute esinemist.

Pärnu raekoja saalis algab kell 18 Soome 101. iseseisvuspäevale pühendatud kontsert, kus Pärnu Käsikellastuudio ja viiuliansambel Pärnu Spelmanslag esitavad Põhjamaade rahvamuusikat ja armastatud jõululaule põnevas seades. Dirigeerib Elo Keskküla. Kontsert on kõigile tasuta.

Helsingi kõige kuulsam džässipidude sari We Jazz tuleb esmakordselt Tallinnasse, kui Soome plaadifirma We Jazz Records artistid Y-Otis ja Alder Ego esitlevad oma värskeid albumeid Sveta baaris. Koos We Jazzi ja kohalike DJ-dega annavad nad kontserdi, mis on kõigile džässmuusika sõpradele rangelt soovitatav. Vt lähemalt siit.  

Mustpeade maja Keldrisaalis annavad ühiskontserdi üks silmapaistvamaid Põhjamaade pianiste Joonas Haavisto ning tõusev täht eesti džässimaastikul, lauljatar, helilooja ja laulusõnade kirjutaja Susanna Aleksandra. Lisaks Joonas Haavisto instrumentaalmuusikale saab kontserdil nautida ka Susanna ja Joonase koostöös valminud omaloomingut. Vt lähemalt siit.

7.12

Reedel jõuavad Soomega seotud sündmused Narva. Vaba Lava ja Soome Instituut ühendasid jõud, et tuua Eestisse Soome kaasaegse tsirkuse lipulaev Race Horse Company. Lavastus “Urbotek“ etendub Vaba Lava Narva avamisnädala raames ja tõotab pakkuda unustamatut elamust. Vt lähemalt siit.

Kohtumiseni!