Soome Instituut Tallinnas kolib septembris oma senistest ruumidest vanalinnas Põhjala tehasesse Koplis.

Senised instituudi ruumid on liiga suured tänasteks vajadusteks, kus palju tööd tehakse kodukontorites, kohtumised ja soome-eesti kontaktide loomised kui kõige olulisem osa tööst toimuvad aga sündmuskohtades või partnerite juures.

Põhjala tehase õu instituudi akende all.

„Meil on rõõm ja au olla seal, kus liigub uusi ideid, kus on erinevate valdkondade loovad inimesed,“ ütles Soome Instituudi juhataja Hannele Valkeeniemi. „Vaatasime uute ruumide otsingul ringi mitmel pool Tallinnas, kuid Põhjala tehas võitis me südamed oma pöörase keskkonna ja loominguliste inimestega. Tundsime, et Põhjala on koht, kus sünnib uusi kontakte ja uut koostööd.“

„Soomlased on teadagi üks maailma õnnelikumaid rahvaid. Võib-olla just sellepärast, et neil on nii toredad naabrid? Igal juhul saame nüüd koos Põhjalas naabrite omavahelisi sõprussidemeid veelgi rohkem tugevdada!“ ütles Põhjala tehase tegevjuht Liis Serk.

Instituudi aken näidatud noolega. Foto Silver Mikiver.

Uude, poole väiksemasse kontorisse kolitakse septembrikuu jooksul järk-järgult, nii et töö ei katkeks, ajalugu säiliks ja kaasa saaks kõik vajalik. Instituudi rikkalik valik soome kirjandust on koondatud instituudi raamatukokku Tartus ülikooli peahoone kõrval. Sinna on külastajatel hõlpus sisse astuda, raamatuid lugeda või meelepärased kaasa laenutada. Üha enam kasutatakse kauglaenutuse võimalust.

Soome Instituut on tänulik Eesti Kirjanike Liidule, kelle maja allüürnikuks oldi ligi 30 aastat. Selle aja sisse jäi palju südamlikke kohtumisi, ühiseid ettevõtmisi ja rohkelt meenutamist väärt sündmusi. Mõistagi jätkub hea koostöö ka edaspidi, kalendris on juba järgmine ühine ettevõtmine novembrikuus.

Avatud uste päev uues kontoris toimub oktoobri teises pooles või novembris, kui instituut on ennast uutes ruumides sisse seadnud. Seni aga saab kokku leppida telefoni või e-posti teel kohtumisi vanalinnas või uues kontoris Põhjala tehases aadressil Marati 5-2 Koplis, Kompressorimaja teisel korrusel.

Soome Instituudi töötajad ja juhatus ühispildil Põhjala tehases Kompressorimaja ees.