Oktoobris on ilmad veel loodetavasti päikesepaistelised, lasevad õues olla ja koguda endasse värve, valgust ja energiat. Positiivsest energiast pakatab ka instituudi oktoobrikuine programm. Uuri järgi!

 

AUHINNATUD FILM TOVE JANSSONI ELUST

Oktoobri keskel jõuab Eesti kinodesse kriitikutelt ohtralt kiitust pälvinud linateos “Tove Janssoni rääkimata lugu”. Ikooniliseks muutunud tegelaskujude kõrval jäi ülejäänud osa Tove Janssoni elust ja loomingust varju. Ometi oli Tove palju enamat kui muumide autor. Tema loominguline energia ja tormiline elu olid ja on jätkuvalt tähelepanuväärne, innustades järgima oma südame häält ja palumata kelleltki selle eest vabandust. Soovitame soojalt!

Esilinastus 16.10 kinos Artis. 

Loe lähemalt.

 

TÄHISTAME SOOME KIRJANDUSE PÄEVA

Soome klassiku Aleksis Kivi (loe lähemalt) tähtteose “Seitse venda” ilmumisest möödub tänavu 150 aastat. Tähistame Soome kirjanduse päeva 9. oktoobril eriprogrammiga (vaata lähemalt) instituudi raamatukogus ja Mauri Kunnase tõlgenduse “Seitsemän koiraveljestä” põhjal tehtud rändnäitusega (loe lähemalt), mis jõuab järgmiste kuude vältel vähemalt nelja Eesti kooli.

 

HEA TUJU MAALETOOJA RED NOSE COMPANY NARVAS
 

12.-18. oktoobrini peetakse Narvas Põhjamaade nädalat. Kava on mitmekesine, vaata lähemalt.

Tükikese Soome kultuuri toob virtuaalselt Narva tsirkuse- ja teatritrupp Red Nose Company. Nende tükki “Keisri uued rõivad” saab vaadata veebis nädala aja jooksul. Vaata lähemalt.

 

RAAMATUKLUBI JA VESTLUSRINGID TARTUS

Oktoober instituudi raamatukogus on töine: lisaks soome kirjanduse päevale korraldame 22.10 raamatuklubi, kus on vaatluse all Mia Kankimäki teos “Naised, kellest ma öösiti mõtlen” (vaata lähemalt) ja koguni kaks soome-eesti vestlusringi: 14.10 on teemaks lemmikraamatud (vaata lähemalt) ja 28.10 Soome emotikonid (vaata lähemalt).