Novembrikuu ja eriti selle teine nädal on täis kirjandus(m)elu! Toimub Põhjamaade kirjandusnädal ning kirjandusfestivalid Prima Vista ja Hullunud Tartu. Nendega samal ajal ja nendega koostöös pakub ka Soome Instituut raamatusõbrale inspireerivat kuulamist, vaatamist ja lugemist.

 

Sündmuste ajakava

  • 9.-13. november: kirjandusnädal Soome Instituudi raamatukogus 

Raamatunäitus „Lugedes reisile! / Lukureissulle!“. Soome Instituudi programmikoordinaator Heidi Iivari ja praktikant Veera Mononen on valinud näitusele ilukirjandust, mis viib lugejad reisile. Iga raamatu juurde käib ka lugemissoovitusi.

– Tagasta oma laenud ilma viiviseta! Kas mõni raamat on jäänud sinu kätte piinlikult pikaks ajaks? Häbeneda pole tarvis – too laenatud teosed tagasi ja me tühistame sinu viivise!

Ära anda: raamatud! Teeme ruumi uuetele raamatutele ja loobume vanematest. Oleme õnnelikud, kui mõni raamat leiab õige koha just nimelt sinu raamaturiiulis.

Link kirjandusnädala FB-sündmusele.

  • 11., 12. ja 13. november: töötuba „Urra ehk karu“ lasteaialastele

9.−15. novembril tähistatakse jälle Põhjamaade kirjandusnädalat. Ka Soome Instituut tahab sellest osa võtta koos lasteaialastega!

Soome Instituudi raamatukogu töötoas räägitakse Põhja-Soome talvest ja karude talveunest. Arutame koos, milliseid unenägusid karud näevad ja mida teha, kui uneajal uni ei tulegi. Nende küsimuste juurde juhatab meid raamat „Urra ehk karu“ (Kaisa Happonen & Anne Vasko, tlk Piret Veigel, post_factum, 2018). Raamatuga kaasneb põnev äpp, mis viib meid võlumetsa ja karukoopasse! Lisaks meisterdame igaühele karumaski. Palume lasteaedadel panna selleks valmis käärid, liim ja värvipliiatsid.

Töötoad toimuvad kolmel korral 11., 12. ja 13. novembril teile sobival ajal enne kella 11.00 teie lasteaias. Töötuba kestab umbes 1 tunni ja see sobib 5−6aastastele lastele. Juhandajaks on Soome Instituudi praktikant Veera Mononen. Palume soovist teada anda hiljemalt 6. novembril aadressil praktikant.tartu@finst.ee.

  • 12. november: Ville Hytönen luulefestivalil Hullunud Tartu

Soome luuletaja Ville Hytönen esineb 12. novembril luulefestivalil Hullunud Tartu  ja 11. novembril Hullunud Tartu eelüritusel Musta laega saalis. Mitmekülgselt andekas Hytönen on kirjutanud nii luulet kui proosat, nii ilu-, laste- kui ka mõttekirjandust. Tema viimane luulekogu “Thule” ilmus alles tänavu (2020, kirjastus Enostone) ja tema luuletusi saab nii eesti kui ka soome keeles lugeda Viron runokarttast (link).

Link Hullunud Tartu FB-sündmusele.

  • 13. november: luuleantoloogia „Sinisild“ esitlus kirjandusfestivalil Prima Vista

Luuleantoloogiat „Sinisild“ tutvustakse osana Soome Instituudi kirjandusnädala programmist 13.11 kl 16.30 Kirjanduse Majas Tartus. Üritusel võtavad sõna antoloogia koostaja Reijo Roos, tõlkija ja tõlkekoordinaator Hannu Oittinen ning autorid Maimu Berg, Veronika Kivisilla, Mika Keränen ja Heidi Iivari. Vestlust juhib TÜ teatriteaduse professor Anneli Saro.

Link sündmusele meie kodulehe kalendris.

Link esitluse FB-sündmusele.

  • 19. november: raamatuklubis „Adèle-i küsimus“

Juba 19. novembril on kõik oodatud osalema Soome Instituudi raamatuklubis. Arutluse all on seekord Joel Haahtela teos „Adèle-i küsimus“.  Vestlust juhib Soome Instituudi programmikoordinaator Heidi Iivari ja see leiab aset meie raamatukogus Tartus. Osaleda on võimalik ka veebi teel.

Link raamatuklubi FB-sündmusele.

Ootame rohket osavõttu!