Tallinn Music Week pakub rohkelt võimalusi tutvuda ka soome uue muusika, muusikute ja muusikamõjutajatega. Oleme teinud teie jaoks väikese ülevaate, mis aitab rikkalikust ja värvikast valikust põhjanaabrid üles leida.

Neljapäev 11.05. / 18:00 Fenno-Ugria õhtu

TMW Fenno-Ugria õhtu toob ilmsiks eestlaste ja teiste soome-ugri rahvaste muusikapärandi eheda võlu. Lavale astuvad traditsiooniteadlikud muusikud, kes on juuripidi seotud oma rahva pärimuse ja loodusega, kuid hoiavad tihedat sidet ka tänase maailmaga. Soome-ugri rahvaste muusika õhtu on pühendatud ohustatud keeli väärtustavale rahvusvahelisele põliskeelte kümnendile.

Esinejaid on Lätist, Ungarist ja Eestist. Soomest tuleb lavale kaasaegse soome pärimusmuusika duo Hurja Halla, mis mängib isikupärast, Põhjamaade muusikatraditsioonil põhinevat uutmoodi pärimust, mis on inspireeritud loodusest ja mütoloogiast. Duo moodustavad tšellist ja laulja Liisa Haapanen ja multiinstrumentalist Janne Ojajärvi, kes on spetsialiseerunud traditsioonilistele puhkpillidele nagu flöödid, parmupillid ja suupillid. 

Neljapäev 11.05 / 18:30 INDIE SHUFFLE

Eesti, Ungari, Ukraia ja Islandi esinejate kõrval jõuab Fotografiska lavale Soomest The Moontwins. Leija meloodilised miksid ja PK iseloomuliku hääle ja kitarriga esitatud atmosfäärilised ballaadid, lihtsameelsed poplood, mille rock’n’roll riffimisega käib kaasas aegumatu ja universaalne melanhoolia. See meenutab justkui lapsepõlveaja tantse kuskil vanas heinaküünis. Eriti laval on see kooslus midagi enamt kui lihtsalt eriliste muusikute duo.

Reede 12.05 / 18:30 SODA POP

Üleilma popi homseid tooniandjad lokaalis Uus Laine Londonist, Rootsist, Šotimaalt ja Eestist ning Soome/Moldova/Berliini “isiksusepopi” femme PALMU.

PALMU on soome-moldova laulja-laulukirjutaja, kes elab Berliinis. Armastust muusika vastu on tal alati jagunud, kuid tema muusikakarjäär sai tõelise hoo sisse pärast BMG Management Publishing GmbH-ga lepingu sõlmimist ja Saksamaale kolimist. Tema muusikat võib kirjeldada kui hoogsate refräänide ja omapäraste ideedega isiksuse-poppi.

Reede 12.05 / 19:30 WORLD CLINIC

Plaadipood World Clinic toob Kivi Paber Käärid lokaalis lavale rivi rocki eri varjundeid!

NEØV on üks Skandinaavia säravamaid indierocki bände, mille moodustavad vennad multiinstrumentalistid Anssi ja Samuli Neuvonen. Oma nelja stuudioalbumi materjaliga tuuritades on NEØV lummanud Euroopa publikut oma sooja, ent põhjamaise helikeelega. Need kaks põhjast pärit venda on esinenud nii Reeperbahnil, Positivusel, The Great Escape Festivalil kui ka Eurosonic Noorderslagil.

The Valkyrians on Soome ska-, rocksteady- ja reggae-bänd. 2002. aastal kokku tulnud bänd on välja andnud 6 albumit ja jõudnud laia rahvusvahelise kuulajaskonnani. Nad on tuuritanud enam kui kahekümnes riigi ja andnud üle saja kontserdi Saksamaal.

 

Laupäev 13.05 / 18:30 PORRIDGE BULLET

Tallinnas tegutsev plaadifirma Porridge Bullet on sekkunud maailma plaadikaupluste riiulite sisusse alates aastast 2012. TMW-l esinevad artistid, kelle muusikast peegeldub plaadifirma suundade palett terves ulatuses ja kes on Porridge Bulleti alt alles hiljuti midagi välja andnud.

Teiste kõrval on LLL valmis lavale astuma. Keskendudes riistvaralistele süntesaatoritele ja trummimasinatele, loob LLL heli, mis on nii nostalgiline kui ka värske. Neid eristab pühendumine klassikalistele elektroonilise tantsumuusika instrumentidele ja mõjutused varajasest chicago house’ist.

 

Laupäev 13.05 / 19:00 METAL LAVA

Damn-Loud Agency lööb käed Eesti Raskemuusikaliiduga, pannes seekord suuremat rõhku just Eesti bändidele! Toome teieni põgusa ülevaate Eesti raskemuusika hetkeolukorrast – punkrockist eksperimentaalse ja death metalini. Ergutuseks ja innustuseks on kambas ka paar Soome artisti, kes esitlevad omakorda põhjanaabrite raskemuusika taset!

Wake up Frankie on värske paljulubav Helsingi metalbänd. Alates 2017. aastast pakuvad nad ainukõlalist thrash-rocki, segades 80ndate thrash metal’i, 90ndate rocki ja kaasaegset metallit. Wake up Frankie lõi ukse lahti debüüt-EP-ga “Green is the New Black”, mida saatis kohene edu voogedastustplatformidel. Hetkel töötatakse tänavu ilmuma plaanitud debüütalbumi kallal.

ENPHIN, varem tuntud kui PH ja Mr. Peter Hayden, on Soome alternatiivne metalbänd, mida sageli liigitatakse post-metali, space-rocki või psühhedeelse doomi alla. Oma kolmel esimesel albumil püüdis bänd venitada aegruumi ja segada psühhedeeliat, space-rocki ja doom-metalit. Pärast esimest triloogiat ilmusid albumid “Eternal Hayden” (2017) ja “Osiris Hayden” (2019), mida iseloomustas suurem mõtteselgus ja keskendumine teemadele nagu vaimne kasv, virgumine ja liikumine vabaduse poole.

TMW konverentsi panelistidena astuvad lavale Soomest saabuvad asjatundjad: 

Johanna Sauramäki, Helsingis asuva Saura Booking Agency tegevjuht ja asutaja, produtsent, mänedžer ja agent. Ta ettevõte on keskenduda linnafolgi, pop- ja globaalmuusika artistide ekspordile ning esindab 18 artisti Põhjamaadest ja Eestist. 

Vilja Grotenfelt töötab tänavu 11.-13. augustil Helsingi südames toimuva Flow festivali müügi- ja turundusjuhina. 90 000 külastajat kogunud festival on lisaks teedrajavale muusika-, kunsti- ja toiduprogrammile tuntud oma ambitsioonika jätkusuutlikkuse programmi poolest, mis sobib paljudele väärtuspõhist partnerlust otsivatele kaubamärkidele.