Soome Instituut osaleb projektis Diggiloo – Digital Cultural Production from Youth to Youth (“Digikultuur noortelt noortele”). Diggiloo toob kokku Soome, Eesti ja Hollandi noored, kes katsetavad üheskoos erinevate kultuuritoodete loomist. Noored teevad ja jagavad oma loomingut ja  kultuuriüritusi veebis ning dokumenteerivad oma tegevused digipäevikus. Projekt kestab kokku 18 kuud.   

Kuvatõmmised projektis osalevate noorte esimesest kohtumisest veebis

Diggiloo pakub noortele ja nende juhendajatele võrgustumisplatvormi, kultuuritoodete ja digitaalse meedia loomise koolitust ning jagab koolituse tulemusena valminud digiprojektide laiema publiku ja avalikkusega. Lisaks antakse Diggiloo kogemuse põhjal välja e-käsiraamat, mis annab praktilisi näpunäiteid selle kohta, kuidas noortega valdkondadeüleseid kultuuriproduktsiooni projekte planeerida ja ellu viia. Projekti kõige laiem eesmärk on anda sisendit noorsootööle, julgustades töötama valdkondadeüleselt ehk kaasates noorsootöösse inimesi kultuurisektorist ning pakkudes ideid ja visioone noortega seotud kultuuriasutustele.   

Soome Instituut osaleb Diggiloos, et tutvustada noortele Soome kultuuriga seotuid nähtusi ja üritusi, mida projekti tulemusena valmivates digiväljundites kajastada.  Lisaks vastutame projekti lõpuseminari korraldamise ja noortega seotud kultuuriasutustele mõeldud trükise väljaandmise eest.  

Diggiloo eestvedaja on  Soome humanitaar-rakenduskõrgkool Humak. Soomest osalevad projektis veel Jyväskylä linn ja digitaalse noorsootöö edendamiskeskus Verke. Eesti-poolseks partneriks on Tartu Noorsootöö Keskus, mis koostöös Soome Instituudiga koordineerib Tartumaa noorte osalust. Partneriteks on ka Tartu2024 ja Tampere Maja. Hollandist osalevad Diggiloos Amstelveeni linnavalitsus, samas linnas tegutsev noorte kultuurikeskus STICHTING P60 ja noorsootöökeskus Foundation Future Face.

Lisateave: Heidi Iivari, heidi.iivari@finst.ee, tel. 56691400