Soome 100. juubeli programmi peasündmus Eestis toimub 10. juunil kl 18 Tallinnas Vabaduse väljakul. Suurkontserdi ajal astub lavale esinduslik valik Soome ja Eesti muusikuid, kes esitavad kolme tunni jooksul erinevate aastakümnete hitte.

Soome 100 kontsert on esimene kord, kui laval esineb üheskoos nii palju Soome ja Eesti muusikuid – mitte ainult samal kontserdil, vaid nad ka laulavad koos.

Teiste seas toob kontsert kokku Soome ja Eesti popmuusika legendid Tõnis Mägi ja Vesa-Matti Loiri. Eesti publikule on armastatud näitleja, koomik ja muusik Vesa-Matti Loiri tuntud juba 1970.-80. aastate Soome TVst. Kui hästi eestlased teda tegelikult tunnevad, tuli Loirile endalegi üllatusena, kui ta 2010. aastal PÖFFil elutööpreemia sai: “Olin liigutatud, nähes inimeste reaktsioone. Mind peatati tänaval, inimesed olid sõbralikud, tänasid ja õnnitlesid.”

Tõnis Mägi sõnul ootab ta kohtumist ja ühisesinemist tuntud Soome artistiga suure elevusega.

Kõik kontserdi tippartistid esitavad versioone üksteise lauludest ning laulavad ka koos. Lisaks esinevad kontserdil veel Eesti muusikud Chalice, Iiris, Mari Kalkun, Lenna, Jaan Pehk, Jüri Pootsmann, Stig Rästa ja Villu Tamme ning Petri Laaksonen, Paleface, Ronya, Scandinavian Music Group, Tuomo ja Ailu Valle Soomest.

Soome 100 kontsert toob lavale mitte ainult tuntud muusikud, vaid ka tuntud laulud. Programmi on valitud ühiseid lemmikuid, aga ka uusi hitte. Kontserdi produtsent Anna Laine Soome Instituudist lubab kõigile toredaid üllatusi: “Toome esile seda koostööd, mida Eesti ja Soome muusikud juba kaua on teinud, kuid nii mõnedki legendaarsed hitid on meie kontserdil esindatud üllatava esineja poolt või ootamatu nurga alt.”

Kontserdist teevad otseülekande nii ETV kui ka Soome Yle Areena.

Tallinna linn kingib Soome juubeliaasta puhul 9.-10. juunil kõigile soomlastele võimaluse kasutada linna ühistransporti tasuta.

10. juuni on suur Soome päev Tallinnas

  • Kell 15 esinevad Vabaduse väljaku kõrval Jaani kirikus noorte Eesti ja Soome muusikute kammeransamblid.
  • Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi tallihoones avatakse samal päeval näitus “100 Soome asja”, mis jääb avatuks 20. augustini. www.100objects.fi
  • Tallinna Tänavatoidufestivalil saab maitsta põnevat soome toitu ja Tadaa! festivalil esinevad Soome artistid. Festivalid toimuvad Telliskivi loomelinnakus 10.-11. juunil 2017.
    tallinnstreetfoodfest.ee
    tadaafestival.org
  • Samal päeval peavad Eesti ja Soome jalgpallimeeskonnad vähemalt 100 jalgpallimatši mitmel pool Eestis ja Soomes.

Loe lisaks. Muusikaajakirjanikud meenutavad Eesti-Soome muusikasuhteid.


Korraldaja: Soome Instituut

Tehniline produtsent: LAG Muusikaagentuur
Dirigent ja arranžeerija: Aki Haarala
Käsikiri: Veera Marjamaa
Produtsent: Anna Laine
Taustabänd: Räjähtävä Nyrkki

Toetavad: Soome Haridus- ja Kultuuriministeerium, Jenny ja Antti Wihuri fond, Atoy Group, Eckerö Line, Tallegg, Rakvere LK, Fortum, Prisma, OP Bank ja Seesam, Advokaadibüroo Sorainen, Fazer ja Original Sokos Hotel Viru.

Partnerid: Tallinna linn, ERR, Soome Yleisradio, PLMF Arts Management, Sublime Music, Soome Suursaatkond.

Meediapartnerid: Eesti Meedia, The Baltic Guide.