Elina Simoneni näitus “Sanasta kuvaksi / Sõnast pildiks / No vārda par attēlu”, kus kohtuvad foto, luule ja disain, Eesti, Läti ja Soome, on pärast ringreisi Eestis ja Lätis jõudnud Kamppi Eurooppasalisse aadressil Malminkatu 16 (Voimatalo), Helsinki. Näitus on avatud kuni 14. märtsini. 

Näitus “Sõnast pildiks” toob kokku Soome ja Eesti vahet pendeldava fotograafi Elina Simoneni, Luulesõidu luuletajad Susinukke Kosola (Soome), Sveta Grigorjeva (Eesti) ja Madara Gruntmane (Läti) ning Aalto ülikoolis õppivad noored moedisainerid Triin Tindi ja Tauri Västriku (Eesti), Laima Jurča (Läti), Laura Rusaneni (Soome). Luulest inspireeritud moefotode näitus sündis tihedas koostöös stilist Alli-Liis Vandeliga.

Elina Simonen on Soomest pärit moe- ja portreefotograaf, kes on töötanud mitmel pool maailmas. Tehnilise filigraansuse kõrval iseloomustab tema töid tugev ja omapärane kunstiline visioon

Luulesõit (Poetry Ride, Runoajelu, Dzejas brauciens) on mitmekeelne luulefestival, mille ringreiside eesmärk on edendada luule tõlkimist. Näitusel kasutatavad luulekatkendid on väljas originaalkeelsetena ‒ soome, eesti ja läti keeles. Susinukke Kosola ja Madara Gruntmane luuletuste juures on ka eestikeelsed tõlked.

Luuletustest inspireeritud moefotode sari viib vaataja Lasnamäele, Rummu karjääri ja Kohilasse. Fotodel on vangistatud hetked isikupäratute korrusmajade vahel, liiklusmöllus, hüljatud tuhamäel ning kadunud aegu õhkuvas aias. Pilte ühendab fotograafi pilk, mis on suunatud objektile, ühtaegu tuttavale ja võõrale.

Näitus on osa Soome Instituudi 30. tegevusaasta programmist. 

Fotod näituse avamisest Eurooppasalis: Jakob Johannsen, Valorama.