(Re)configuring Territories (Territooriumide ümbermõtestamine) on valdkondadeülene uuringuprojekt, mis toob kokku arhitektid, kunstnikud, teadlased, teooria ja ilukirjanduse loojad, etenduskunstnikud ja teised, kelle töö käsitleb linnakeskkonda, ruumi või äärealadel paiknemist. Projekt uurib seda, kuidas lugemise, lugude jutustamise, hoolitsemise ja linnakeskkonna korrashoiu viisid Läänemere piirkonnas üksteisest sõltuvad. Uuringuprojekt viiakse läbi Eesti Kunstiakadeemia Narva kunstiresidentuuris, Eesti ja Vene piiril.

Aastate 2021 ja 2022 programm tehakse avalikuks laupäeval, 12. detsembril. Samal päeval toimub programmi tutvustav vabas vormis vestlus pealkirjaga “Valkondadevaheline hämarala” (link). Lisaks toimuvad vestlusringid 14. detsembril (“Feministlikud muinasjutud, peod ja koos söömine ruumiliste praktikatena”, link) ja 15. detsembril (“Antropoloogia, välitööd ja disainiuuringud””, link). Aruteludel saab osaleda veebi kaudu. NB! Kõik vestlused ja kogu programm on inglisekeelsed. 

Täpsem info projekti (Re)configuring Territories kohta ja programm (link).

Projekti eestvedajad on Narva kunstiresidentuur, Helsingis asuv Trojan Horse ja Soome Instituut. Programmi kuraatoriteks on Kaisa Karvinen ja Tommi Vasko. Projekti rahastab Kone sihtasutus.