24. augustil alustas Narvas kolmenädalast residentuuri füüsilise teatriga tegelev näitlejatandem Sinikka Kyllönen ja Heidi Niemi. Residentuur toimub koostöös Vaba Lava Narvaga ja seda rahastab Jenny ja Antti Wihuri Fond.

Kyllönen ja Niemi viimistlevad residentuuris oma “Finn Noir”-nimelist etendust, mis uurib muuhulgas soome kultuuri, isolatsiooni ja kommunikatsiooniga seotud teemasid. “Meie jaoks ei tähenda soomlaseks olemine kuskil oma vaakumis eksisteerimist, vaid suhestumist alati ümbritsevate kultuuride ja inimestega. On suurepärane, et saime tulla oma etendusele lihvi andma Eestisse ja lisaks veel Narva, kus mängib olulist rolli ka naaberriigi Venemaa lähedus.”

Näitleja ja teatritegija Heidi Niemi elab Londonis, aga töötab ka Soomes. Ta on lõpetanud Essexi Ülikooli East 15 Acting Schooli magistrikraadiga näitlemise erialal (2015). Alates 2009. aastast on ta koos erinevate kunstirühmitustega (aga ka monoetendustega) esinenud kaasaegse tsirkuse ja teatriprojektides nii Soomes kui ka mujal Euroopas.

Rovaniemel elav artist ja lavastaja Sinikka Kyllönen tegutseb teatririndel nii Soomes kui ka rahvusvaheliselt. Ta on õppinud füüsilist teatrit École Philippe Gaulieris Prantsusmaal ning näitlemist Suomen Teatteriopistos. Teda inspireerib kaasav ja füüsiline väljendus, avalike ruumide kasutamine esinemispaikadena ja osalejatest lähtuv tegutsemine. Viimastel aastatel on ta tegev olnud ühiskondliku kunsti vallas, lavastades esitluskunsti töötubasid näiteks sisserändajatele ja tõrjutusohus olevatele noortele.

Kui koroonaolukord võimaldab, plaanivad  Kyllönen ja Niemi residentuuri vältel läbi viia kunstitöötoa kohalikele noortele ja anda avatud demoetenduse.

Lisainfot annab Soome Instituudi programmijuht Karoliina Korpilahti