Aasta soome keele õpetaja 2016 on Karola Velberg ja aasta stipendiaadiks valiti Kaja Vodi. Parimad kuulutati välja traditsiooniliselt Soome saatkonnas toimunud soome keele õpetajate kevadseminari pidulikul vastuvõtul. Soome juubeliaasta puhul toimus vastuvõtt erandkorras laevas – sümboolselt Soomet ja Eestit ühendaval merel.

Karola Velberg on 2003. aastal lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli soome keele ja kirjanduse erialal. Karola on tegutsenud soome keele õpetajana erinevates firmades ja koolides juba 15 aastat. Lisaks väga heale pedagoogitööle on Karola viimase kahe aasta jooksul jaganud oma teadmisi ja kogemusi nii soome keele õpetajate koolitustel, kui ka veebipõhiste materjalide ja lauamängude töötubades. Karola on aktiivne ESKÕS juhatuse liige ja EVÕLi juhatuse liige. Tema keeletunnid on vaheldusrikkad ja mängulised, millest ei puudu ka huumor. 

Samal vastuvõtul anti üle ka Soome-Eesti Kaubanduskoja õpetajate täiendusõppe stipendium. Lisaks Aasta soome keele õpetajale pälvis stipendiumi ka Kaja Vodi, kes õpib Tartu Ülikoolis soome keelt ja kultuuri ning õpetab soome keelt Võrumaa Kutsehariduskeskuses ja Reederi Keeltekoolis.

Aasta soome keele õpetaja valimist korraldab Soome Instituut koostöös Soome Suursaatkonna, Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsi ja Soome-Eesti Kaubanduskojaga.