Soomes peetakse igal kevadel lugemisnädalat ehk lukuviikkot, mis sel aastal toimub 20.-26. aprillini. Tutvustame sel puhul äsja välja kuulutatud Soome 2019. aasta kauneimaid raamatuid.

Aasta kauneima raamatu auhinda annab välja Soome Raamatukunsti Komitee. 2019. aasta kauneima raamatu aunimetuse andis komitee Sakari Piippo fotoraamatule „Eräitä huomioita Suomen poliittisesta järjestelmästä“. Teose kujundaja on Anna-Mari Tenhunen.

Sel aastal saadeti žüriile hindamiseks 204 raamatut, millest valiti kollektsiooni Kauneimad raamatud 2019 ühtekokku 29 raamatut. Auhind anti ka üheksale kõige õnnestunumale raamatukaanele. Valikut tehes peeti silmas mitmekülgsust nii žanrite kui ka kujunduslahenduste osas: klassikalise raamatukujunduse kõrval sisaldab kollektsioon ka piire ületavaid ja konventsionaalseid reegleid rikkuvaid nägemusi ning teostusviise.

Soome Raamatukunsti Komitee on valinud Soome kauneimaid raamatuid alates 1946. aastast. Komitee eesmärk on aidata kaasa raamatute väärtustamisele raamatukunstiliste tervikutena, kus vorm ja sisu üksteist võimalikult hästi toetavad.

vt ka http://www.kauneimmatkirjat.fi/