Veel jõuate Akseli Gallen-Kallela tööde näitusele Helsingis Soome Rahvusmuuseumis, mis on avatud selle nädala pühapäevani! On ju Gallen-Kallela Soome üks tähelepanuväärsemaid kunstnikke ja Soome kuvandi loojaid, siinmailgi tuntud Kalevala ikooniliste piltide autor. Kes Helsingisse ei jõua, nende jaoks tegi Hannele Valkeeniemi näituselt mõned fotod, mis annavad aimu kunstniku loomingu ulatusest ja mitmekülgsusest.
 

Gallen-Kallela läbimurdeteos “Poiss ja vares”. Tänu sellele tööle pääses ta Pariisi õppima.

Osa Kalevala triptühhonist. Aino põgeneb Väinämöse eest ja pigem upub, kui nõustub vanamehega abielluma. Viimasel ajal on töö tekitanud palju arutelu: kas see on Soome esimene #metoo juhtum või naise enesemääramisõiguse demonstratsioon.

Ennekõike huvitas Gallen-Kallelat loodus, ent ka uus, moderniseeruv Soome.

Soome suurmehed mõtisklemas elu suurte tõdede üle – või on ehk liiga palju pitsi vaadatud. Tuntud teoses Probleem (Symposium) on kujutatud Jean Sibelius, Robert Cajanus, Oskar Merikanto ja kunstnik Akseli Gallen-Kallela ise.

Sampo tagumine on üks tuntumaid Kalevala-töid.

Meistri noorpõlvetööde hulgast leiab ka seose Tallinnaga! 1870. aastatel, s.o teismelisena, maalis Gallen-Kallela Tallinna torne ja linnamüüre.

Protest venestamisaja vastu 1890. aastatel postmarkidel. Gallen-Kallela maalis nn leinamärgid protestiks autonoomse Soome venestamise vastu. Marke kasutati rahvusvahelises postis.

Akseli Gallen-Kallela kujundas Soome esimesed aumärgid. Pildil Vabadusristi suur rist ja rinnamärk mõõkadega.

Soome Rahvusmuuseumi püsib Akseli Gallen-Kallela Kalevala-teemaline fresko.