11. oktoobril kell 16.30 avab Soome Instituut Fotografiska Tallinnas Elina Simoneni näituse “Sõnast pildiks”. Erakordne näitus toob kokku eri kunstivaldkonnad, erinevad keeled ja kolmest eri riigist pärit loomeinimesed. Avamisel on kohal ka fotode autor, Soomest pärit fotograaf Elina Simonen.

Näitus “Sõnast pildiks” toob kokku Soome ja Eesti vahet pendeldava fotograafi Elina Simoneni, Luulesõidu luuletajad Susinukke Kosola (Soome), Sveta Grigorjeva (Eesti) ja Madara Gruntmane (Läti) ning Aalto ülikoolis õppivad noored moedisainerid Triin Tindi ja Tauri Västriku (Eesti), Laima Jurča (Läti), Laura Rusaneni (Soome). Luulest inspireeritud moefotode näitus sündis tihedas koostöös stilist Alli-Liis Vandeliga.

Elina Simonen on Soomest pärit moe- ja portreefotograaf, kes on töötanud mitmel pool maailmas. Tehnilise filigraansuse kõrval iseloomustab tema töid tugev ja omapärane kunstiline visioon

Luulesõit (Poetry Ride, Runoajelu, Dzejas brauciens) on mitmekeelne luulefestival, mille ringreiside eesmärk on edendada luule tõlkimist. Näitusel kasutatavad luulekatkendid on väljas originaalkeelsetena ‒ soome, eesti ja läti keeles. Susinukke Kosola ja Madara Gruntmane luuletuste juures on ka eestikeelsed tõlked.

Luuletustest inspireeritud moefotode sari viib vaataja Lasnamäele, Rummu karjääri ja Kohilasse. Fotodel on vangistatud hetked isikupäratute korrusmajade vahel, liiklusmöllus, hüljatud tuhamäel ning kadunud aegu õhkuvas aias. Pilte ühendab fotograafi pilk, mis on suunatud objektile, ühtaegu tuttavale ja võõrale.

Näitus avatakse Fotografiska Tallinnas 11. oktoobril kell 16.30. Avamisel räägib Elina Simonen sellest, kuidas sündis mõte eri kunstivaldkondi ühendava näituse tegemiseks. Näitusega tähistatakse Soome Instituudi 30. tegevusaastat Eestis.

Lisainfo: Soome Instituudi kultuuriprogrammi juht Duha Elsayed, 5857 5638

Link FB-sündmusele