10.–11. märtsil toimub Tallinnas Telliskivi Loomelinnaku lokaalis Kärbes Kitchen&Bar ja Helsingis Storyville jazz-klubis esimest korda festival FinEst Funk.

FinEst Funk Festival toob maailmaklassi Tallinnasse: 11-kordne Grammy võitja Philip Lassiter koos bändiga Hollandist ja Saksamaa funki sensatsioon Funky Times kitarrivirtuoos Julia Lange juhivad tantsusammud Telliskivi Loomelinnakusse! Festivalil astuvad üles ka meie oma Siim Aimla Funk Band, Eleryn Tiit, Sofia Rubina ja Funk Embassy DJ-d.

“Aastaid Eestis musitseerinud Soome juurtega trummari ja ettevõtja Petteri Hasaga koos tuli idee teha kahepäevane üritus, mis toob Eestisse ja Soome funki maailma tõusvad tähed ning juba tuntud muusikud,” ütles festivali korraldaja Sten Valdmaa ERRile. “Lisaks kaasame igal aastal kohalikke bände Eestist ja Soomest. Samuti on plaan organiseerida vestlusi, mis avaksid muusikamaailma telgitaguseid.”

Philip Lassiter on Texase funki, Alabama gospeli, New Orleansi jazz’i ja Nashville’i souli juurtega 11-kordne auhinnatud arranžeerija ning endine Prince and the New Power Generation sektsiooni juht.

Funky Times on Saksamaa internetisensatsioon, kes on juba koostööd teinud Hendrik Linderiga Dirty Loops-ist ning esinenud Hollandis üritusel „Candy´s Choice“, kus esinevad Candy Dulferi kõige lemmikumad funkartistid kogu maailmast.

Siim Aimla Funk Band on kodumaine funki kooslus, kelle esitluse jõujoontes võib paralleele tuua John Scofieldi, Jaco Pastoriouse ja Bob Mintzeri loominguga, samuti on ammutatud inspiratsiooni kunstist, kirjandusest ja elust laiemalt. Ansambilga asutavad end koos Lavale Eleryn Tiit ja Sofia Rubina.

Üritus toimub koostöös kodumaise funkmuusika saatkonnaga Estonian Funk Embassy.

Toimumiskohaks on KÄRBES Kitchen & Bar Telliskivi Loomelinnakus. Kindluse mõttes soeta piletid eelmüügist, sest muidu võib jääda ukse taha.

 

Tutvu muusikaga siin 👇

Philip Lassiter

Funky Times

Siim Aimla Funk Band

Jälgi ka üritust Facebookis: https://fb.me/e/2yBVTJhpf