Eesti-Soome kammerorkester musitseerib Jaani kirikus

Laupäeval, 10. juunil kell 15 toimub Tallinnas Jaani kirikus kontsert, kus esineb Soome 100. juubeli puhul kokku kutsutud Eesti ja Soome andekatest noortest professionaalidest kokku pandud kammerorkester.

Muusikute fond PLMF ja Soome muusikaagentuur Sublime’i koostöös esitletav kontsert on pakub võimalust näha kahe riigi muusikute ühistööd. Kavas on nii Arvo Pärdi kui Joonas Kokkoneni teosed, aga ka mitmed rahvusvaheliste heliloojate klassikapärlid. Kõrvuti noorte muusikutega esinevad kontserdil Eesti tipp-solistidest viiuldajad Sigrid Kuulmann ja Kristina Kriit ning tšellist Andreas Lend. Soome professionaale esindavad tunnustatud Soome Kammerorkestri muusikud Tero Latvala, Taru Kircher, Camilla Vilkman, Riitta Pesola, Sanna Niemikunnas ja Satu Huuskonen. Kontserti dirigeerib Erkki Lasonpalo.

Koostöörojekti laiemaks eesmärgiks on Eesti ja Soome muusikute vaheliste kontaktide loomine ja tugevdamine ning kogemuste vahetamine. Koostööst tippmuusikutega saavad noored muusikud innustust ja motivatsiooni muusikutee jätkamiseks.

Kontsert on tasuta.

Ettevõtmist toetavad Soome Instituut ja Eesti Kultuurkapital.