Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsi (ESKÕS) 30. aastapäeva tähistava seminari 17. märtsil lõpetas Soome suursaadiku Vesa Vasara vastuvõtt Soome Suursaatkonnas, kus tunnustati soome keele õpetajaid. 2022. aasta soome keele õpetajaks kuulutati Piret Meresma

2022. aasta soome keele õpetaja Piret Meresma.

Lisaks oma senisele tööle Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumis ja Täiskasvanute E-Gümnaasiumis asus Piret Meresma sel õppeaastal õpetama soome keelt ka vastavatud Saue Riigigümnaasiumis, kus ta õpetab nii B-keele gruppi kui ka valikainena soome keelt ja kultuuri. 2022.aastal loodud täiskasvanute e-gümnaasiumi meeskonna liikmena on Piret loonud mitmeid e-õppematerjale. Õpilased ja kolleegid hindavad Pireti pühendumust ja aktiivsust nii koolis kui koolivälisel ajal.

Aasta uueks tulijaks valiti Tallinna Laagna Gümnaasiumi soome keele õpetaja Imbi Kulp ning tänukirja pälvis erialase soome keele õpetaja Anna Oja. Lisaks tunnustati õpetajaid, kelle nimed on viimastel aastatel korduvalt esitatud parima soome keele õpetaja kandidaadiks. 

Selts jagas välja ka soome keele õpetaja elutööpreemiad, mille pälvisid Madean Altsoo, Ebe Talpsepp ja Kaare Sark. Soome Instituudi tunnustuskirjad said ESKÕSi juhatuse liikmed Karola Velberg, Ilona Säälik, Viktoria Alekseeva ja Piret Meresma.

Soome Instituudi juhi Hannele Valkeeniemi sõnul on huvi soome keele vastu Eestis tõusuteel. „Mitmed koolid on teatanud oma soovist lisada kooli B-keelte valikusse ka soome keel ja juba möödunud sügisel kasvas selliste koolide arv pea kahekordseks. See on kaasa toonud vajaduse pädevate õpetajate järele. Me pole mistahes naabrid ning ka meie keeled on teineteise jaoks erilised,“ ütles Valkeeniemi.

Seetõttu toetab ja koolitab Soome Instituut Eestis soome keele õpetajaid ning korraldab õpilastele suunatud tegevusi, näiteks koolikülastusi Soome. Soome-Eesti Kaubanduskoda premeerib aasta õpetajat rahalise stipendiumiga ja Viking Line kingib talle edasi-tagasi reisi Soome. 

Esimest korda valiti aasta soome keele õpetajat 1997. aastal. Aasta õpetaja nimetamisega soovivad korraldajad tutvustada ja tõsta esile õpetajaid, kelle südamega tehtud töö aitab lisaks soome keele oskuse tõstmisele Eestis kaasa Eesti ja Soome keele- ja kultuurisuhete edendamisele.

Aasta soome keele õpetaja valimist korraldab Soome Instituut koostöös Soome suursaatkonna, Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsi ja Soome-Eesti Kaubanduskojaga.

Tunnustuse pälvinud soome keele õpetajad ühisfotol Soome Suursaatkonnas.