Reedel, 20. aprillil andis Soome suursaadik Kirsti Narinen Narvas pidulikul vastuvõtul üle aasta soome keele õpetaja tiitli kogenud õpetajale ja aktiivsele soome keele propageerijarele Ilona Säälikule.

Ilona Säälik. Foto Anna Markova

Ilona Säälik on Tallinna Teeninduskooli üldainete juhtivõpetaja ja soome keele õpetaja, kes jagab oma kogemusi täiendkoolitustel ka teistele õpetajatele. Kolleegid iseloomustavad teda kui väga innustavat pedagoogi, kes kasutab innovaatilisi õpetamismeetodeid. Ilona on kõigile heaks eeskujuks võimaluste leidmisel, kuidas keeleõppimine põnevamaks teha.

Soome keelt on Ilona Säälik õpetanud juba 20 aastat. Tänavu õpib teeninduskoolis tema käe all 50 tulevast teenindajat. Lisaks on ta ka aktiivne soome keele õpetajate seltsi juhatuse liige ja kuulub e-koolikoti projekti meeskonda.

Esimest korda valiti aasta soome keele õpetajat aastal 1997. Tiitliga soovivad korraldajad tõsta esile õpetajaid, kelle südamega tehtud töö aitab kaasa Eesti ja Soome keele- ja kultuurisuhete edendamisele.

Tänavu selgus tiitlisaaja soome keele õpetajate kevadseminaril Narvas. Samal üritusel tunnustati ka soome keele toetajat Terje Kruusimaad, kes valiti Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsi auliikmeks. Terje tegutses pikaajaliselt (2014-2017) seltsi esinaisena ja oli Võõrkeeleõpetajate Liidu üks asutajaliige.

Aasta soome keele õpetaja valimist korraldab Soome Instituut koostöös Soome Suursaatkonna, Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsi ja Soome-Eesti Kaubanduskojaga.