Aasta 2018 soome keele õpetaja Kaja Toikka. Foto: Liis Reiman

Neljapäeval, 4. aprillil andis Soome suursaadik Timo Kantola pidulikul vastuvõtul Soome saatkonnas üle aasta soome keele õpetaja tiitli. Valituks osutus õpetaja, kes lisaks soome keele õppe edendamisele tegeleb ka oma oskuste ja teadmiste pideva arendamisega.

Kaja Toikka

on aastaid töötanud soome keele õpetajana gümnaasiumites (Kohtla-Järve Järve Gümnaasium, Kiviõli I Keskkool) ja koolituskeskustes. Teda on märgatud Virumaa elu edendaja, looduse ja rahvakultuuri hoidja ja giidina, aga ennekõike soome keele õpetajana. Tema õpilased osalevad sageli soome keele ja kultuuriga seotud üritustel. Kaja Toikka ise võtab aktiivselt osa soome keele õpetajate seminaridest nii osaleja kui korraldajana. 2018. aastal jõudis ta kaasa lüüa ka Aleksis Kivi päeva läbiviimisel.

Soome-Eesti Kaubanduskoda autasustas aasta õpetajat ühekordse rahalise stipendiumiga ning Viking Line kinkis Tallinn-Helsingi edasi-tagasi reisi kinkekaardi.

2018. aasta uue tulija tunnustuse pälvis Agnes Tambet, kes alustas soome keele õpetamist Pärnu Ülejõe Põhikoolis möödunud sügisel. Agnes on silma hakanud aktiivse õpetajana, kelle saavutusi kirjeldades toodi esile, et napi ajaga on ta suutnud ära teha suure töö soome keele ja kultuuri populariseerimisel.

Sel aastal valiti taas aasta soome keelt edendavat kooli. 2018. aasta kooliks on Tallinna Ühisgümnaasium, kus õpib soome keelt koguni 277 õpilast. Suur tänu Tallinna Ühisgümnaasiumi direktorile Mehis Peverile ning õpetajatele Karola Velbergile, Helina Puksmannile ja Kai Yallopile!

Vaata galeriid.

Aasta soome keele õpetajat valitakse aastast 1997. Valimist korraldab Soome Instituut koostöös Soome suursaatkonna, Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsi ja Soome-Eesti Kaubanduskojaga.