Soome kogemus: kuidas saada lapsed lugema?

13. mai 2019

Sini Helminen. Foto: sinihelminen.com

15. mail kell 10.30-15.30 toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses lasteraamatukoguhoidjate õpipäev “Kes loeb, see loeb!”. Põnevas programmis annab tunnise loengu ka lasteraamatukoguhoidja, kirjanik ja kirjavinkkari (’raamatusoovitaja’) Sini Helminen.

Kuidas rääkida raamatutest nii, et lapsed ja noored neid ise lugeda tahaks? Mida silmas pidada, et nad juba esitluse ajal lugemise vastu huvi ei kaotaks? Kuidas toimib Soomes välja töötatud raamatusoovituse süsteem? Kas ja kuidas rakendada blogisid, vlogisid ja sotsiaalmeediat lugemise vankri ette?

Soome Instituut kutsus lasteraamatukoguhoidjate õpipäevale kogemusi ja nõuandeid jagama Sini Helmineni. Sini retsept on lihtne: soovitada tuleb neid raamatuid, mis teevad inimese õnnelikuks. Oma ettekandes räägib ta sellest, kuidas selliseid raamatuid eri vanuses lastele ja noortele üles leida. Ettekannet tõlgib Kaja Sakk.

Lisaks Sinile saavad õpipäeval sõna lastekirjanik Ilmar Tomusk, Tallinna Ülikooli lingvistika doktorant Andra Kütt, raamatutoimetaja ja kirjanik Priit Põhjala, ajakirja Hea Laps peatoimetaja Kätlin Vainola, Uhtna raamatukogu direktor Inge Pikkoja ja improteatri entusiast Rahel Otsa.

Õpipäeva kavaga saab lähemalt tutvuda siin.

Lisainfo: Anneli Kengsepp anneli@elk.ee, tel 617 7233