Narva residentuuriprogrammis toimetab alates 4. novembrist neljast kunstnikust koosnev töörühm, kes koreograafiat, audiomaailma ja helisid luues valmistavad ette inimkehade solidaarsus(etus)t väljendavat tantsuetendust. Rühma kuuluvad  koreograaf ja produtsent Nadja Pärssinen, tantsijad Heidi Miikki ja Rebecca Laube-Pohto ning helikunstnik ja trummar Amanda Blomqvist. Residentuur kestab 24. novembrini. Koostööna sündiva teose esietendus toimub detsembris Soomes, Espoo gümnaasiumis.

Esialgse pealkirjaga SOLIDAARISET KEHOMME / In the field of getting Lost tantsuetendus kujutab endast helidest ja liigutustest põimunud teost, milles töörühm uurib ennast naisena määratlevate inimeste vahelisi suhteid, kontakte ja mõjusid, küsides seeläbi mida naine olemine tähendab? Teose helimaastik ehitub üles läbi füüsilise ja suursuguse trummi kõla ning komponeeritud liigutuste ja koosolemise nüanssidele. 

Teose valmimise eeldused on naiste vahelise mõtted ja solidaarsus ning võimupositsioonide ülesehitus, teke ning lagunemine. Lavastuse koreograafia tugineb küsimustele: Mis tähendab olla naine? Kuidas naine saab naisele toeks olla? Dialoogi taotlev teos otsib ka  erinevaid põhjuseid kuidas, millal ja miks toetada naist. Tugeva silla liikuvusele ja tundepõhisele väljendusvormile loovad Qigong-energeetiline töö, kontakt-improvisatsioon ja loovkirjutamine.

“Taotlesime Narva kunstiresidentuuri, et võiksime töötada sügavas rahus. Samas soovime kindlasti kogeda ka kohalikku kultuuri, tutvuda kohalike kunstnikega ja näha looduskaunist Narva linna. Loodame, et töötubades saame oma teose universaalse teema kaudu puudutada ka kohalikke.” 

Kes nad on?

NADJA PÄRSSINEN: lõpetas 2009. aastal Outokumpu ametikooli rahvusvahelise tantsu erialal ning lõpetanud 2015. aastal UNIARTS avatud ülikooli teatri ja hariduse bakalaureusõppe. Ta on töötanud näiteks Improvisatsioonigrupis Liha, kunstirühmas NotaBene ja erinevates intensiivsetes töötubades mh koos Rosalind Crisisega. On teinud erinevaid interdistsiplinaarseais projekte (videokunstnik Jeroen Sebrechts, fotograaf Virpi Velin ja multimeediakunstnik Roberto Fusco). Pärssinen on aastaid õpetanud nüüdistantsu Helsingi Dance Companys ja mujal Soomes. Ta on FlowWowProductions asutaja. Viimati tantsis ta Madeline Hollanderi (USA) Future Delay tantsuetendusel Helsingi Kaasaegse Kunsti galeriis juunis 2019. 

REBECCA LAUBE-POHTO on Helsingis elav vabakutseline tantsija ja tantsuõpetaja ning lõpetanud 2015. aastal Turu Kaunite Kunstide Akadeemia tantsuõpetajana. Tantsu on ta õppinud mh ka Escola Superior De Danças (Lissabon, Portugal) ja  Stavangeri ülikoolis (Norra). Ta on tantsinud paljudes erinevates koosseisudes nii kodu- kui välismaal (ka Hollandis, Eestis, Rootsis, Jaapanis, koreograafidena Rui Lopes Graça, Alvaro Aguilera, Max Oliveira, Agnija Seiko ja Brandon Shaw). Koostöös Niikka Makkoneniga loonud lühifilmi The Swordless Samurai. Alates 2006. aastast on Laube-Pohto tegutsenud tantsupedagoogina, õpetades harrastajaid ja spetsialiste paljudel tantsuerialadel. Vaata ka kunstniku kodulehekülge.

HEIDI MIIKKI on Helsingis elav tantsija ja tsirkuseartist. Miikki on lõpetanud Outokumpu Kutsekõrgkooli. Samuti on ta õppinud tsirkuskunsto Kopenhaagenis Untamed Creativity Academys ja Turu kunstiakadeemias. Oma loomingus ühendab ta tantsu, tsirkuse, muusika ja video. Ta on töötanud tantsija ja tsirkuseartistina Soomes ja välismaal koos mitme koreograafiga (näiteks Maija Hoisko, Anniina Kumpuniemi, Michiel van Leeuwen, Stefan Baier, Anton Wretling, Mira Sirkka ja Reija Tapaninen). Hetkel töötab Acting for Climate -rühmitusega purjelaeval toimuva teosega Into the Water.

AMANDA BLOMQVIST on Ahvenamaalt pärit trummar, laulja ja helilooja, kes nüüd elab Helsingis. Ta on õppinud Ålands Musikinstitutis orkestrit, trumme ja löökpille. Täiendanud ennast vabaimprovisatsiooni ning pop- ja rokkmuusika erialal. Ta on seotud mitme erineva koosseisuga. Praegu on aktiivsemad free-pop ansambel FRANK FRANK FRANK ja elektroakustiline Birdpeople. Ta on teinud ka teatrietenduste heli- ja lavakujundusi, asutanud plaadifirma Monocetafon ning õpetanud Rock Donna muusikaühenduses tüdrukutele ja noortele naistele trummimängu.