Kaisa Salmi – Soome Instituudi Aasta kunstnik

12. august 2011

Soome Instituut nimetas Aasta kunstnikuks keskkonnakunstnik Kaisa Salmi. See on uus aunimetus, mille Soome Instituut võttis kasutusele oma 20. juubeliaastal sooviga tõsta esile ühte hetke huvitavamat ja tänapäevasemat soome kunstnikku. 

“Keskkonnakunst on veel suhteliselt tundmatu, tahtsime Kaisa Salmi abiga sellele kunstiliigile eriliselt tähelepanu juhtida,” kommenteerib Soome Instituudi juhataja Riitta Heinämaa.

Aasta kunstniku tiitel anti Salmile juba juunis, kui Tallinnas Balti jaamas oli väljas tema Utoopiapiknik – üheks päevaks jaamahoonesse toodud tükike loodust – , kunstiteos, milles Salmi käsitleb oma kunsti vahenditega keskkonnaprobleeme.

Salmi kunsti saab Tallinnas taas näha oktoobris, kui Soome Instituut toob aasta kunstniku näituse Tee taevasse Tallinna Kultuurikatlasse. Enne seda on sama näitus väljas Helsingis Stoa galeriis.

Helsingis elav ja töötav Kaisa Salmi on teatrikunsti magister, kes parajasti jätkab õpinguid Aalto ülikooli kunsti osakonnas. Salmi on tuntud kui  selgete seisukohatdega ja empatiline kunstnik.    Tähelepanu äratas  tema teos, kus Helsingi parlamendihoone ja Rautatientori kaeti gerberatega; möödunud suvel kattis kunstnik Kamppis asuva Narinkkatori. Salmi tööd on olnud esil ka Berliinis, Prahas, Reykjavikis ja Londonis. Tänavu sügisel saab tema gerbarataiest näha kultuuripealinnas Turus. 

LISATEAVE:

Kaisa Salmi 
keskkonnakunstnik
http://kaisasalmi.net

Maimu Berg, kultuurisekretär
Soome Instituut
maimu.berg@finst.ee, (+372) 6313 917