Juhani Salokandle kirjutatud A.H. Tammsaare monograafia esitlus 30.01.2019

23. jaanuar 2019

30.01. tähistatakse Eesti rahvuskirjaniku A. H. Tammsaare 141. sünniaastapäeva. Sel puhul toimub Kirjanike maja Musta laega saalis 30.01. kell 18 Juhani Salokandle kirjutatud monograafia „Noore Eesti südametunnistus“ (tõlkija Piret Saluri) pidulik esitlus.

Tervituskõne peab Kultuuriministeeriumi kommunikatsioonijuht Meelis Kompus, kes on lugenud sisse ka audioraamatu „Tõde ja õigus“ I, II ja III osa.

Juhani Salokandlega vestleb Tallinna Kirjanduskeskuse direktor Maarja Vaino.* “Juhani Salokannel kirjutas monograafia Tammsaarest selleks, et kirjanik saaks paremini tuttavaks soomlastele. Mulle aga tundub, et raamat sobib sama hästi selleks, et kirjanik saaks paremini tuttavaks eestlastele. Teatakse Tammsaare tuntumaid romaane, sellest monograafiast saab aga hea ülevaate kogu Tammsaare loomingust ning elust. Arvan, et raamat on hindamatu abiline ka näiteks kirjandusõpetajatele,” sõnas Vaino.

Esitluse lõpus pakub Eesti Keele Sihtasutus võimalust „Noore Eesti südametunnistust“ kaasa osta sünnipäevahinnaga – 10 eurot.

Raamatuesitlus toimub Kirjanduslike kolmapäevade raames. Sündmust modereerib Kirjanduslike kolmapäevade perenaine Veronika Kivisilla, musitseerib pianist Johan Randvere.

Üritus on tasuta.

*NB! Maarja Vaino haigestumise tõttu vestleb Juhani Salokandlega kriitik ja kirjandusloolane Toomas Haug.

** Samal päeval algusega kell 15 toimub Eesti Rahvusraamatukogus ümarlaud “Kas Eesti kirjandus lahkub koolist?” Ümarlaual osalemine on tasuta, vajalik on registreerumine. Lisainfo siit.

*** Veebuaris 2019 annab kirjastus Aviador soome keeles välja A. H. Tammsaare „Ma armastasin sakslast“ Juhani Salokandle tõlkes. Lisainfo siit

Esitluse korraldajad:
Eesti Kirjanike Liit
Soome Instituut
Tuglase Selts
Tallinna Kirjanduskeskus
Emakeele Õpetajate Selts