See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Soomerootsi kirjanik Karin Erlandsson esineb Prima Vista festivalil 9. mail kell 13.30 Tartu Linnaraamatukogu saalis (Kompanii 3). Kirjanikku intervjueerib tõlkija Kadri Okas. Vestlus on rootsi keeles, järeltõlkega eesti keelde. Järgmisel päeval, 10. mail kell 15 saavad kõik huvilised kohtuda kirjanikuga Tallinnas Viru Keskuse Rahva Raamatus.

NB! Kohapeal on võimalik Karin Erlandssoni teost “Pärlipüüdja. Legend Silmaterast“ kirjastuse hinnaga soetada.

Pärlipüüdja, Karin Erlandsson

Erlandsson esitleb festivalil oma esimest värskelt eesti keeles ilmunud teost „Pärlipüüdja. Legend Silmaterast“. See muinasjutt viib lugeja salapärastesse meresügavustesse, kus laulavad pärlid, elavad riiukrabid, kuldsabad ja ohtlikud rooshaid. See on lugu igatsusest, ihkamisest, sõprusest ja sellest, mis on elus tegelikult oluline. Eelkõige on raamat mõeldud lastele ja noortele, aga filosoofilise tasandi ja kaasahaarava stiili tõttu sobib see kindlasti lugemiseks ka täiskasvanutele. 

Karin Erlandsson – Soomerootsi kevad

Karin Erlandsson (1978) on soomerootsi kirjanik. Soomes, Pohjanmaa maakonnas Uusikaarlepyy linnas sündinud Erlandsson elab nüüdseks juba aastaid koos perega Ahvenamaal ning töötab kultuuriajakirjanikuna ajalehes Nya Åland. Ta on õppinud kirjandust ja soouurimust Åbo Akademis Turus. Oma teosed kirjutab Erlandsson rootsi keeles.

Erlandssoni esikromaan ilmus Soomes aastal 2014, kandis nime ”Minkkitarha” (e. k. ’naaritsafarm’) ja kandideeris ka Põhjamaade Nõukogu kirjandusauhinnale. Autor on kirjutanud lisaks nii põnevikke, auhinnatud luuleteoseid kui andnud välja ka kokaraamatu. Kõige suurema tunnustuse pälvis ta aga ülal mainitud teosega ”Pärlipüüdja. Legend Silmaterast” (soome keeles ”Helmenkalastaja”, 2017), mis on võitnud nii kirjastuse Schildts & Söderströms lasteromaanivõistluse ”Berättelsen är bäst!” kui ka Runeberg Junior kirjandusauhinna. Sellele teosele ilmus eelmisel aastal Soomes järg, mida on peagi ka eesti keeles oodata.

Karin Erlandsson saabub Eestisse Soome Instituudi üritustesarja ”Soomerootsi kevad” raames – sarja toimumist toetab Svenska kulturfonden ja selle eesmärk on tutvustada eestlastele soomerootsi kultuuri ja identiteeti.

Teemaviide: #SoomerootsiKevad

Vaata ka: https://kirjandusfestival.tartu.ee/ 

Lisainfo: Kadri Kaljurand, kadri.kaljurand@finst.ee, tel: 56668460