Soome Instituudi raamatuklubisse on oodatud Sirpa Kähköneni romaaniga ”Nõmmeliivatee” (tlk, Piret Saluri, Koolibri, 2021) tutvunud lugejad.
Osaleda võib kohapeal Soome Instituudi raamatukogus (Ülikooli 11, Tartu) või Zoomis(link).
NB! Raamatukogus osalejatel tuleb esitada kehtiv COVID 19 vaktsineerimistõend ja isikutunnistus ning kanda maski kogu ürituse vältel.

On suvi 1972 ja Hilla veedab aega oma vanaemade Anna ja Ida seltsis, kuna tüdruku vanematel tema jaoks aega ei ole. Anna ja Ida rändavad oma mõtetes minevikku, kus sõjad, aated ja isiklikud tragöödiad heidavad varju naiste noorusele. Üksildase Hilla kaua oodatud pioneerilaager on murdepunkt, mis muudab nii mõndagi tüdruku elus.

“Nõmmeliivatee” on liigutav ja poeetiline sõpruse- ja perelugu. Sirpa Kähköneni ajaloolistele romaanidele omaselt on ka “Nõmmeliivatees” tugev patsifistlik ja ühiskondlik sõnum, mis räägib eriti naiste ja laste nimel.
Sirpa Kähkönen (s. 1964) on kirjanik ja Soome Kirjanike Liidu esinaine, kellelt on ilmunud kümme romaani ning noorte-, näite- ja aimekirjandust. Tema romaan on olnud Finlandia nominent kolmel ja aimeteos ühel korral. Varem on eesti keeles ilmunud Kähköneni romaan „Graniitmees“ (tlk Piret Saluri, Varrak, 2017).
Raamatuklubi vestlust juhib Soome Instituudi programmikoordinaator Heidi Iivari.