Soome Instituudi kevadhooaja viimane raamatuklubi toimub 16.6 kell 17.30 Tartu botaanikaaia tiigisaarel valges paviljonis. Seekord on võimalik osaleda ainult kohapeal, aga juba sügisel jätkub raamatuklubi hübriidvormis — nii Soome Instituudi raamatukogus kui ka veebis.
Raamatuklubis räägime Miika Nousiaineni lõbusast perekonna- ja hambaarstiromaanist „Juureravi“ (tlk Triin Aimla-Laid, Eesti Raamat). Ühel päeval avastab copywriter Pekka, et tema uus hambaarst Esko jagab temaga lisaks samale perekonnanimele ka sama isa, kes on kummagi poja elust varakult jalga lasknud. Spontaanne Pekka meelitab eluvõõra Esko isa otsingutele, mis viivad poolvennad Ida-Soome, Rootsi ja lõpuks ka Austraaliasse. Teekonnal puurivad nad sügavale oma suguvõsa loosse. Nii nagu valutavate hammaste juurte puhul, ei käi ka oma pere juurtega tegelemine valutult.
Eesti keeles on varem ilmunud Nousiaineni esikromaan „Vaarikalaevukesepõgenik“ (tlk Ülev Aaloe, NyNorden, 2013), mis on üks loetumaid ilukirjandusteoseid Soomes. Romaani põhjal on valminud ka populaarne film ja teatrilavastusi. Ka „Juureravi“ on mängitud Soome rahvusteatri laval.
Loe „Juureravi“ läbi ja tule avaldama arvamust! Raamatuklubi vestlust juhib Heidi Iivari.