Neljapäeval, 20. oktoobril kell 17.30−18.30 räägime Soome Instituudi raamatuklubis Antti Tuuri romaanist ”Tangopoisid” (tlk Piret Saluri, Varrak, 2021). Loe raamat läbi ja osale vestlusel Soome Instituudi raamatukogus (Ülikooli 11, Tartu) või Zoomis (link)! Raamatuklubi vestlust juhib Heidi Iivari. 

„Tangopoisid“ on lugu enese ja armastuse otsimisest. Soomes on kuuekümnendatel majanduslangus. Eelkõige noortele maal tööd ei jätku. Helgemat tuleviku pakub Rootsi, kus on puudus eriti lihttöötegijatest. Romaani peategelasel, Pohjanmaa (maakond Soome lääneosas) poisil Saulil ei ole raske leida tööd Volvo tehasest Rootsis – märksa raskem on kohaneda üleolevate rootslastest ülemuste ja getoliku ühiselamuga. Vaba ajal mängib Sauli lõõtspilli tangoansamblis ja jälitab endist pruuti Elinat, kes on juba varem Rootsi läinud. Noored on ka endised bändikaaslased. Kas Sauli ja Elina vahel hakkab veel kõlama ühine tango?  

Kirjanik Antti Tuuri (s. 1944 Kauhavas) on tundud eelkõige romaanide poolest, mille tegevuskohaks on tema kodumaakond Lõuna-Pohjanmaa ning Soome sisserändajate käekäik Ameerikas 19.20. sajanditel. Tuuri mahukas ja auhinnatud looming sisaldab ka elulugusid, ajaloolisi teoseid ja libretosid ning ta on kaaskirjutanud stsenaariume paljudele tema romaanidele põhinevatele filmidele. Nendest viimane on „Igitee“ (2017), mis valmis osaliselt Eestis ja jäi näitleja Lembit Ulfsaki viimaseks filmiks. Varem on eesti keeles ilmunud kaheksa Tuuri teost.  

Loe veel „Tangopoiste“ kohta: 

https://kultuur.err.ee/1608159934/arvustus-tangorutmides-teekonnaraamat  

https://epl.delfi.ee/number/92875071/artikkel/92906405/paikeseline-lugu-1960-aastate-soome-kalevipoegadest-tangoviiside-saatel  

https://lugemissoovitus.wordpress.com/2021/04/16/antti-tuuri-tangopoisid/