11. augustil kell 18 toimub Kumu kunstimuuseumis Jonna Kina ja Lauri Suppose heli-performance’i „Muusika neljale skulptuurile viieteistkümnes osas üheksas jaos kahele esinejale“ esmaettekanne. Etendusele järgneb kunstnikuvestlus teose autoritega. Üritus on osa näituse «Jonna Kina. Neli skulptuuri viieteistkümnes osas» publikuprogrammist. Üritusel osalemine muuseumipiletiga.

Muusikalise kompositsiooni eellugu on muuseumi kolmandal korrusel välja pandud näitus „Jonna Kina. Neli skulptuuri viieteistkümnes osas“, mille ajendiks olid Tallinnas 1944. aasta pommitamises kahjustada saanud August Weizenbergi ja Amandus Adamsoni skulptuurid. Muusikalise kompositsiooniga püüavad autorid leida ühisjooni hävingutemaatika ning trombooni- ja löökriistahelide vahel. Teos on noteeritud arhiivikaartidel, mille esitamise järjekord võib olla juhuslik.
Jonna Kina on lõpetanud õpingud Helsinki kunstiülikooli kunstiakadeemias ja Aalto ülikooli kunsti-, disaini- ja arhitektuurikooli fotograafiaosakonnas. Ta on end lisaks täiendanud New Yorgi Kujutava Kunsti Koolis ja Jeruusalemma Bezaleli kunsti- ja disainikõrgkoolis. Kina teoseid on esitletud mitmel rahvusvahelisel näitusel ja festivalil, näiteks Tokyo fotokunstimuuseumis, Rotterdami rahvusvahelisel filmifestivalil, festivalil Berlinale Forum Expanded, Espoo moodsa kunsti muuseumis EMMA, Musée de l’Elysées Lausanne’is ja mujal.
Lauri Supponen on Brüsselis üles kasvanud helilooja, kes on komponeerimist õppinud Londonis, Berliinis ja Helsingis. Ta teeb sageli koostööd muusikute, tantsijate, dramaturgide, visuaalkunstnike ja teiste heliloojatega. Tema teoseid on ette kandnud Ensemble Intercontemporain, Ensemble Modern ja BBC Singers sellistel nimekatel Euroopa kaasaegse muusika üritustel nagu Gaudeamuse muusikanädal, Aldeburghi muusika- ja kunstifestival ning Viitasaari festival „Muusika aeg“. Lauri Suppose loometööd on toetanud Kone Fond ja Soome Kultuurkapital ning praegu saab ta stipendiumi Jenny ja Antti Wihuri Fondist.
Annaroosa Lampela on Soome tromboonimängija, kelle kireks on kaasaegne muusika, millest eriti südamelähedaseks peab ta soolo- ja kammermuusikat. Lampela soov on tutvustada inimestele trombooni kui instrumendi õrnemat poolt. Ta teeb koostööd mitme heliloojaga, osaledes aktiivselt kontserditegevuses ja mitmesugustes projektides. Lampela on kaasaegse muusika kvarteti Hai asutajaliige. Aastail 2013–2019 õppis ta Sibeliuse akadeemias Darren J. Acosta ja Valtteri Malmivirta käe all.
Petteri Kippo on Soomes tegutsev löökpillimängija. Pärast Sibeliuse akadeemia lõpetamist 2019. aastal on ta tegutsenud mitme ansambli ja orkestri koosseisus, millest võiks mainida Uusinta ansamblit ja Soome Raadio sümfooniaorkestrit. Lisaks töötab Kippo Espoos EMO muusikainstituudis löökpilliõppejõuna. Kaasaegse muusika ansamblite liikme ja sooloartistina on Kippo esitanud suurel hulgal eripalgelisi muusikateoseid löökriistadele. Kippo on tunnustatud kvarteti Awake Percussion asutajaliige.
Toetajad: Soome Instituut, Soome Kunstide Edendamise Keskus