Kadi Vija – vokaal
Joakim Berghäll – bassklarnet
Tuomo Dahlblom – kitarr
Tuomas Timonen – trummid

Kadi Vija Key Project on värske ja uuenduslik džässigrupp, mille keskmes on silmapaistev Soome-Eesti džässilaulja Kadi Vija. Ansambel püüab saavutada heli, mis on pehme, kuid samas sisukas, vaikne ja haarav. Kadi Vija Key Projectis on Soome džässimaailma A-listi muusikud. Lisaks on esinetud suurimatel Soome džässifestivalidel, nagu Tampere Jazz Happening, Pori Jazz Festival ja Turku Jazz Festival. Kadi Vija Key Project andis 2022. aasta novembris välja oma teise täispika albumi «Extended Powerspots». Kollektiiv on esinenud Soome nimekatel festivalidel ning nüüd on aeg esitleda muusikat ka Kadi sünnimaal Eestis.

Kadi Vija on tänapäeva Soome jazzi üks huvitavamaid jazzi ja improvisatsioonilise muusika artiste. Vija ei ole laulja, vaid vokaalne instrumentalist. Tema ainulaadne lähenemisviis laulmisele on mõjutatud instrumentaalsest jazzist, jooksvatest mõttepilvedest ning abstraktsusest. Rahvusvahelises jazziringkonnas on Kadi Vijat muu hulgas kirjeldatud ka kui inim-ööbikut (Jason Palmer), unikaalse kõlaga vokalisti (Greg Osby) ja haruldast instrumenti (Katri Kallionpää, Helsingin Sanomat), ning John Gaddis veebilehel AllAboutVocals kirjeldab teda lausa nii: „…Vija approaches the tune like an unadorned trumpeter…”.

Tuomo Dahlblom on Soomes äärmiselt mitmekülgse staatusega muusik. Teda võib kuulda TV-saadetes nagu Idols. Mitmekülgsusesti hoolimata tema süda kuulub jazzile ja see kõlab sügavalt tema muusikas.

Tuomas Timonen on Soome üks hõivatumaid trummareid. Noorest vanusest hoolimata ta on mänginud kõikides võimalikes ansamblites kõikvõimalike muusikutega. Tema trummisoolod on alati mõttega mängitud ja väga musikaalsed.

Kontsert algab kell 20, uksed avatud alates 19. Kohti saab reserveerida Facebookis, saates sõnumi Philly Joe’s Tallinn lehel.

Piletid müügil eelmüügis Piletilevis, Piletikeskuses ning kohapeal.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Kontserti toetab Soome Instituudi telepART programm. Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Kadi Vija