Helsingi Kunstnike Liit ja Eesti Maalikunstnike Liit teevad uutes vormides riikidevahelist kunstikoostööd. 2022. aastal on tehtud palju selleks, et vahetada näituseid, kavandada üritusi ja edastada oskusteavet. Selle aasta suvel, 4.06.–30.07.2022 on HAA galeriis Suomenlinnas ja Malmitalo galeriis väljas suur ühisnäitus „Meri“.

Näitus avatakse reedel, 3. juunil kell 17.00–19.00. Näituse avavad Euroopa Parlamendi saadik Heidi Hautala ning kirjanik ja filmirežissöör Imbi Paju. Muusika eest kannab hoolt Kairi Leivo, kes on toiminud ka Eesti Vabariigi saatkondade pressi-, teabe- ja kultuurijuhina. Alates 2018. aastast on Leivo tunnustatud vabakutseline muusik ja pärimuskultuuri edendaja.

Näitused pakuvad mitmekülgse ülevaate mõlema riigi kunstiellu, pakkudes vaatamiseks nii maale, fotosid, graafikat, videokunsti, skulptuure kui ka installatsioone. HAA Gallerias on esindatud 36 kunstniku teosed ja Malmintalo galeriis on teoseid 14 kunstnikult.

Näituse MERI kuraatorid Satu Kalliokuusi ja Mika Vesalahti on valinud Eesti kunstnikud ning Eesti kuraatorid Tiiu Rebane ja Jaan Elken tegid oma valiku Soome kunstnike hulgast. Selline valikuprotsess pakkus riike esindavate kunstnike teosevalikusse uudse lähenemisnurga, sest mõlemal riigil on iseloomulikud jooned, mis visuaalkunstis hästi esile tulevad.

Sel aastal on alanud teekond, mida on lihtne ka eesseisvatel aastatel jätkata. Uute teadmiste omandamine ja avatus mitmehäälse publikuga kohtumisel annab mõlemapoolseid uusi tõukeid ja võimalusi kunsti väljendusvahendite ja nähtavuse suurendamiseks. Uude valdkonda sisenemine avardab maailmapilti, raputab seniseid tõekspidamisi ja seab harjumuspärased tegevusviisid küsimärgi alla.

Toetab: Eesti Kultuurkapital

Lisainfo (link)