See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Rahvusvaheline noorteprojekt liidab kokku analoogmaailma ja digikultuuri

Septembri teisel nädalal käis Tartu kesklinna lähistel asuva Sõpruse silla all vilgas sebimine. Silla kandekonstruktsioonidele maaliti umbes 500 ruutmeetri suurust tänavakunstiteost. Soome tänavakunsti ja lastekultuurikollektiiv SirkusRakkausPumPum oli toonud Soomest kohale kunstnikud, kelle juhendamisel lisasid Tartu noored oma linna uut värvi. Osaleda said ka ilma varasema kogemuseta, sõna otseses mõttesotse tänavaltliitunud noored. Teose loomises osales ligi sada tartlast. Tartu oli oma tänavakunstiteoste poolest juba varem kuulus, aga esmakordselt loodi uus teos kogukonnakunstiprojektina.   

Teose erakordsus ei peitu ainult selle suuruses ja loomisviisis, vaid ka sisus. Grafiti on loodud sillale, mis toimib ühtlasi sillana digi- ja analoogkultuuri vahel. See on kunstiteos, mis elab ka digitaalset elu. Selle juures olevate QR-koodide kaudu saab kuulata noorte omaloodud muusikat (link). See on jagamisplatvorm, kuhu noored saavad ka tulevikus lisada QR-koode neile olulise muusika, kirjanduse, videosisu vms-ga. Analoogmaailma ja digikultuuri ühendamine on osa Diggiloo projektist. 

Tänavakunstiteose pidulik avamine toimus 10. septembril 2022 (link) Tartu ja Tampere linnade sõprussuhete tähistamiseks peetud Soome päeval. Avamisel osalesid nii Tartu linnapea Urmas Klaas kui ka Tampere abilinnapea Aleksi Jäntti. Vaata fotogaleriid (link). 

Projekti Diggiloo uudisteportaaliks ja teadetetahvliks on Instagram, kus projektiga seotud sisu avaneb teemaviite #diggilooyouth (link) all. Lisaks koondatakse tegevuste tulemused Diggiloo veebilehele (link). 

Soome Instituut osaleb 18 kuud kestvas projektis Diggiloo – Digital Cultural Production from Youth to Youth (“Digikultuur noortelt noortele”). Diggiloo toob kokku Soome, Eesti ja Hollandi noored, kes katsetavad üheskoos erinevate digitaalsete kultuuritoodete loomist. Noored teevad ja jagavad oma loomingut ja kultuuriüritusi veebis ning dokumenteerivad oma tegevused digipäevikus.  

Lisainfo: Diggiloo projektijuht Heidi Iivari, heidi.iivari@finst.ee, tel. 56691400