See veebileht kasutab küpsiseid.
Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.

Ma võiksin end nimetada nomaadiks. Pärast gümnaasiumi kolisin Prantsusmaale ühiskonnateadust õppima. Ühe kooliaasta veetsin vahetusõpilasena Peruus Lõuna-Ameerikas, kus tutvusin Andide põlisrahvaste ajaloo ning Ladina-Ameerika luuletajatega.  

Siis tõi soome keel mind tagasi koju. Sain Oulu ülikoolist soome keele bakalaureusekraadi ja praegu õpin Helsingi ülikoolis soome keele magistriõppes. Kõrvalaineteks valisin eesti keele ja kirjanduse ning prantsuse keele ja kirjanduse. Mind huvitab väga soome keele ajalugu ja areng – selle juures on eesti keele oskusest palju abi. 

Nüüd olen Tartus, kus mul on lisaks soome keele ja kirjandusega tegelemisele võimalik tundma õppida uut kultuuri. On tore, et saan Soome kirjandust ja keelt välismaal tutvustada ja anda niimoodi oma väikese panuse Eesti ja Soome kultuurisuhete hoidmisse – maailma praeguses olukorras on riikidevaheliste rahulike suhete eest hoolitsemine äärmiselt tähtis. Sooviksin ka tulevikus teha tööd kultuuridiplomaatia edendajana. 

Minu kodulinn Tampere – ja eriti minu kodulinn Pispala – on mul alati südames ja oluline osa minu identiteedist. Pispalast on pärit ja seal on elanud mitmed tähtsad ajaloolised ja tänapäeva loomeinimesed, näiteks Aaro Hellaakoski ja Juha Hurme. Kui tahad rohkem Pispala kohta teada, soovitan sul kindlasti tutvuda Lauri Viita teosega „Moreeni“.  

Ma armastan keeli ja keelte õppimist. Minu jaoks on keeleline mitmekesisus eriti oluline nagu ka see, et igal inimesel oleks võimalus emakeelsele asjaajamisele ehk omas keeles õppida ja elada. Mind huvitab ka oma emakeele õpetamine: on ilus näha, kuidas teise emakeelega inimesed soome keelt õpivad. Lisaks keelte  õppimisele ja kirjanduse lugemisele käin ka tantsutrennis.  

Ma olen juba jõudnud Tartu eluga harjuma hakata: olen Raekoja platsil uisutamas käinud, Werneris kakaod joonud ja vaadanud Elektriteatris ilusat luulefilmi „Tundekasvatus“ . Ootan rõõmuga, mida see aasta veel toob!