Dirigent Leif Segerstam ERSO kontserdil

Juuni alguses toimub Rahvusooper Estonia, ERSO, Eesti Kontserdi ja Tallinna Filharmoonia ühine “Erinädal”, millega tähistatakse maestro Eri Klasi (7.06.1939–26.02.2016) 80. sünniaastapäeva. ERSO kontserti on juhatama palutud Eri Klasi kauaaegne kolleeg ja sõber, soomerootsi dirigent Leif Segerstam.

Leif Segerstam: “Eri Klas oli mu väga hea sõber, olime külg külje kõrval tegevad Sibeliuse Akadeemias, Stockholmi ooperiteatris ja filharmoonias, samuti seotud tänu töövälisele suhtlemisele, ühistele sõpradele ja pidudele.”

Kõrvuti Eri Klasi enda repertuaaris väga olulisel kohal olnud Richard Straussi loominguga tuleb ettekandele Leif Segerstami sümfoonia. Helilooja sõnul on teos esitamiseks orkestrile ilma dirigendita, teoses ei ole taktijooni ega lõplikult väljakirjutatud partiisid. “Kavandasin selle muusikaliseks mälestusmärgiks oma kallile sõbrale,” on öelnud Segerstam.

ERSO koostöö Soome dirigent Leif Segerstamiga sai alguse aastal 1989. Segerstam on Turu Filharmoonia sümfooniaorkestri peadirigent, külalisdirigendina teeb ta regulaarset koostööd sümfooniaorkestritega üle kogu maailma, juhatab etendusi New Yorgi Metropolitan Operas, Londoni Kuninglikus Ooperiteatris, Milano La Scalas jm.

Eelkontserdil kell 18 kõlab muusikaline üllatus ning dirigent Eri Klasi meenutavad tema kauaaegne kolleeg Arne Mikk ja ERSO kontrabassirühma kontsertmeister Mati Lukk. Sissepääs eelkontserdile sama õhtu sümfooniakontserdi piletiga.

Lisainfo

Piletid: 23 € / 16 € PILETILEVI, PILETIMAAILM
Kontsertide korraldaja ERSO

#SoomerootsiKevad