Kaasaegse tsirkuse festival (2015)

Tallinnas toimub rahvusvaheline kaasaegse tsirkuse festival Circus Tree

Festival CIRCUS TREE (24.-29.8) toob Eesti publiku ette mainekaid artiste Soomest, Prantsusmaalt, Rootsist ning tutvustab Eesti kaasaegse tsirkuse tulevikutähti. Esmaspäeval, 24. augustil annab Nordea Kontserdimajas festivalile avalöögi maailmamainega Race Horse Company Soomest.

Race Horse Company

Race Horse Company

CIRCUS TREE (Tsirkusepuu) festival kutsub kõiki uudishimulikke vaatama ja kogema kaasaegset tsirkust Tallinnas, kus kauni pargikunsti keskel seotakse visuaal- ja tsirkusekunst. Programmis on lavastusi erinevale vanusele, maitsele ja kogemusele. Noortele ja täiskasvanutele mõeldud etendusi saab näha Nordea Kontserdimajas, Kumus ja vanalinnas. Sündmused lastele ja peredele toimuvad Kadrioru pargis. Täpsem programm on üleval festivali kodulehel www.circustree.ee.

PROGRAMM:

Festivali peaesineja on hetkel üks kuulsamaid kaasaegse tsirkuse truppe maailmas – Race Horse Company (FIN) oma värske etendusega SUPER SUNDAY. 24. ja 25. augustil annavad artistid kaks energiast pakatavat etendust Nordea Kontserdimajas.

Salla Hakanpää

Salla Hakanpää

Salla Hakanpää & WHS (FIN) visuaalselt kaunis lavastus PIND on saanud erinevates riikides hulgaliselt positiivset vastukaja.

Prantsusmaa on esindatud kahe etendusega: BettiCombo AL CUBO ja O Ultimo Momento CONTIGO. AL CUBO on täis humoorikaid hetki, CONTIGO näitab meisterlikku tantsukunsti  hiina mastil.

30-aastase artistikarjääriga Magic Thor on Rootsis ja mujal maailmas väga armastatud ja tuntud artist, kes oma tänavaetendusi andes saab inspiratsiooni publikult.

Eesti artistidelt on etendumas Tsirkusestuudio Folie esietendus VAIKUS. Noored professionaalid Ireen Peegel ja Grete Gross esitavad SHOWCASE-il oma sooloetendusi. Festivali lõpetab imeilusa tulemänguga etendus FOGGYFIRE tulegrupilt Flameous.
Kahel viimasel päeval 28.-29.08 koondub festival põhiliselt Kumu auditooriumisse ja  Kadrioru parki.

27.08 kl 17.30 avatakse Kadrioru pargi vana purskkaevu juures Magic Thori etendusega Tsirkuse Allee. Tsirkuse Alleel viiakse läbi töötoad, toimuvad laste- ja noorteetendused, Piip ja Tuut piknik ja palju muud. Tsirkuse Allee sündmused on enamuses tasuta.

Festivali “sumisemise koht” on Kumu Reval Cafe, mille uksed jäävad 27.-29.08 avatuks kuni 22.30-ni.

Festivaliga samaaegselt on Tallinnasse oodata Põhja- ja Baltimaade tsirkuseprofessionaale: viiakse läbi õhuakrobaatika ja lavastamise õpitoad Salme Kultuurikeskuses.

Kumus toimub kaasaegse tsirkuse esindajate võrgustiku Nordic-Baltic Network kohtumine.

Kaasaegne tsirkus

See uudne vaatemänguline etenduskunst on viimase kümne aasta jooksul kogu maailmas palju tähelepanu pälvinud. Järjest enam mõistetakse vahet traditsioonilise ja kaasaegse tsirkuse vahel ning see, kes kord etendusele on sattunud, leiab tõenäoliselt tee sinna ka edaspidi.

Etenduskunst, mis sai alguse 70. aastate Prantsusmaalt ja kus loomade dresseerimise asemel keskenduti inimvõimete piiride otsimisele, on nüüdseks kanda kinnitanud paljude etenduspaikade programmides. Nüüd siis ka Eestis rahvusvahelise festivalina.

Facebook

 

 

Korraldajad: AD Productions, Soome Instituut, Prantsuse Instituut, Kadrioru Park, Tsirkusestuudio Folie, Baltic-Nordic Network, Kaasaegse Tsirkuse Arenduskeskus

Toetajad: Soome Haridus ja Kultuuriministeerium, Eesti Kultuuriministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Prantsuse Instituut, Soome Kultuurifond, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Overall, Nordea Kontserdimaja, Saka Mõis, Automaailm, Tikkurila, Tallink Hotels

www.circustree.ee